Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet probléma, ha...

Miért lehet probléma, ha tisztába tevés után mégegyszer tisztába kell tenni esetleg a babát?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk anyukáméknál, és átjöttek hozzánk a húgomék is. 1 éves a kislánya.

Míg ott voltak anyuéknál, pelust kellett egyszer cserélni a babáján, mert bekakilt, meg volt benne kevés pisi is. És amikor tisztába tették akkor aggódott, ijedezett, hogy újból tisztába kell tenni. Félve mondta, hogy "mi lesz ha most meg kakál bele a tisztába".

Akkor nem tűnt fel, talán másvalamin jártak a gondolataim, most jutott eszembe, hogy vajon tényleg ennyire tarthatott tőle? Nyilván majd megkérdezem őt is, amikor legközelebb találkozunk, de kíváncsi vagyok, szerintetek. Tényleg probléma, ha még egyszer tisztába kell tenni a babát? Most lényeges, hogy 5 perc múlva megy a kövi pelus a szemetesbe, vagy csak 3 óra múlva? Vagy más miatt lehetett baj? Mit gondoltok? Meg eleve ha kakilt, akkor nem fog pár perc múlva megint, nem?

Enyém már 5 éves, de mikor még pelenkás volt, bennem fel sem merült, hogy ez probléma legyen. Meg nem is emlékszem, hogy nagyon történt volna ilyen (legalábbis a fiammal..).



febr. 18. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Hát fene tudja.

Egyszer oltásra vártunk egy ismerős csajjal, apuka is velük volt, 2 hónapos volt a pici.

Még kellett váriuk bőven, és apuka mondta, tisztába teszi, és anyuka azt mondta, inkább ne, mert majd ha bemennek dokihoz, úgyis újra bekakil. 🤨 Csak hallgattam ezt a beszélgetést, és nem értettem, miért kell várni szerencsétlen gyerek kövi kakáját, meg honnan veszi, hogy biztos betojik akkor is?

febr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg nem hordanak magukkal több tucat pelenkát.
febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván senki nem szeret hiába dolgozni, ezért tett egy ilyen megjegyzést. Az, hogy te ezen még másnap agyalsz, az viszont nem vall épp pszichére.
febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
épp=ép
febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy kevés tartalék pelenka volt náluk. Vagy 3 részletben szokta telerakni és még csak az elsőnél tartottak.
febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak babák, akik kifejezetten a tiszta pelust szeretik összekakálni. Szülői részről kissé bosszantó. Nyilván nem katasztrófa.
febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg kevés pelus volt náluk. Más ötletem nincs, engem az ilyesmi nem zavart. A babák valóban szeretik a tiszta pelust azonnal megtisztelni, de azért ez nem olyan vészesen gyakori, meg amúgy is két perc kicserélni.
febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kevés volt a pelenka náluk.
febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Nos, 5 percenként pelenkát cserélni jóval több pelenkát jelent, mint 3 orankent cserelni
febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De ráérsz kérdező 😂
febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!