Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom fejformája szemből...

Kislányom fejformája szemből hosszúkás, pedig már 3 hónapos is elmúlt. Normális ez? Inkább kerek fejű babákat látok, és aggódok, hogy ez rendben van-e még ennyi idősen?

Figyelt kérdés
Oldalról nézve hátrafelé kerekedik a feje, nagyon is, de szemből inkább hosszúkás és nem kerek, hanem felfelé kicsit keskenyebb. Lehet tök hülyeség a kérdésem, de néha ha ránézek, úgy látom higy tojásdad alakú. Normál szülés volt, az igaz, de születés után kerek volt a feje, most meg nem. Amúgy 34 cm fejkörfogattal született, 8-án volt 3 hós és a fejkörfogata már 40,5 cm. Tehát körben kerek, de szemből meg hosszúkás, nem szélessdik ki a homlokánál. Nem mondták eddig, hogy gond lenne, de mem tudom én valahogy furcsállom mégis.
febr. 21. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Túl sokat vagy összezárva vele, és unatkozol, ezért problémát akarsz generálni :)

Semmi baja.

febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőt kérdezd esetleg, hogy ő is úgy látja-e vagy kérj időpontot egy Dévényestől, ha az megnyugtat. Mi voltunk más miatt és mutatott fotót olyan babáról, akinek az egyik oldal volt nagyon lapos, mivel a kötött izomzat miatt csak az egyik irányba tudta fordítani a fejét...

Hogy altatod?

febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nekem hason alszik, de forgatja a fejét. Lehet hogy két oldalt ellaposodott kicsit emiatt?

Kisfiam anno háton alvós volt és neki gyönyörű kerek feje volt.

febr. 21. 12:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl sokat alszik hason, oldalt fordulva?
febr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát lehet. Mindig úgy alszik.. nem tudom. Múltkor mondta is anyósom, hogy kontyos fejformája van. Kicsit kezd azért idegesíteni. 2 hét múlva lesz neki oltás+védőnő. Akkor rá fogok kérdezni.
febr. 21. 12:37
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt találtam, hogy a csónakfejűség ilyen. Hát nem tudom. Olvasgattam és azt írják első hónapokban 1,5-2cm nő a baba feje. Neki 3 hós státuszon már megvolt a 6cm. Ez még mondjuk nem óriási eltérés szerintem. Azóta fél cm-t nött. De 4 hós korára biztosan lesz 41cm. Mert azért nő neki, csak nem igazán szélesedik a homlokánál. Töltenék fel képet, de azokon nem látszik úgy mint élőben.
febr. 21. 13:30
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy nem valami nagy a kutacsa, szerintem 1x1cm maximum. De mivel sokat nőtt a feje, pont nem gondoltam ezt nagy gondnak. Kisfiamnak anno 10 hónaposan záródott kb, és akkor meg azóta is nagyon szép kis feje van. Mondjuk a doktornő 2-3x is megtapintotta neki múltkor. Rá kellett volna kérdezzek, de akkor pont nem jutott eszembe🤦🏻‍♀️
febr. 21. 13:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Sztem ne stresszelj ennyire! És ne olvasgass! Ha legközelebb mentek, kérdezz rá!
febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is pont ilyen formájú volt a buksija, aztán átment kerekbe, kb. fél évesen már kis golyó volt :)

Most 17 hónapos, egy ideje már teljesen átlagos, ovális fejformája van, olyan, mint az enyém (másban is rám hasonlít).

Mi jártunk gyógytornára feszesség miatt kb. 3 hónapos korától, sem a tornász, sem a konduktor, sem a neurológus nem mondta soha, hogy bármi probléma lenne (ahogy a gyerekorvos és védőnő sem), szerintem totálisan felesleges ezen agyalnod, majd kinövi, hidd el :)

febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké, lehet igazatok van. Eléggé parás anyuka vagyok. Mindentől képes vagyok aggódni. De igyekszem akkor ezen nem agyalni amig nem mondják. Persze a biztonság kedvéért rá fogok kérdezni.
febr. 21. 13:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!