Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha csak hason alszik a baba?

Baj, ha csak hason alszik a baba?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hetes korától csak hason alszik a babám - kivéve a babakocsit - (most 3 hós), mert hanyatt mindig nagyon hamar megébred. Így nagyon jól alszik ő is, átalussza az éjszakákat, így mi is. Elvileg most már kevésbé lehet jellemző az összerándulás, amivel felébreszti magát háton, viszont félek bekavarni abba, ami működik. Mozgásfejlődés és egyéb szempontokból nem gond, ha csak hason alszik a babám?
febr. 21. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez attól függ.
febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
lányom 1 éves koráig csak hason aludt. A kórházban tanácsolták, hogy tegyem hasra, úgy jobban alszanak némelyik babák. Nekünk bejött.
febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk csípőszűrésen mindenkinek elondták, hogy háton aludjon a baba, esetleg ritkán hason, de oldalt semmiképp sem. Go dolgom a csípőjének, gerincének nem mindegy.

Ugyanezt mondta a védőnő és a gyerekorvos is.



Én baba ként mindig hason aludtam, gerincferdülésem és hanyagtartások van, nagyon látványos. Nem tudom van-e összefüggés.

febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Az enyémek csak és kizárólag úgy aludtak, alszanak.

A kórházban is hason hozták őket vissza fürdésből.

Hanyattfekve jó, ha 1 óra alvás volt.

febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Úgy altasd, ahogy jól alszik.

Ha háton altatod félrenyeli a visszabukott tejet, ha hason altatod nem jó a gerincének, ha oldalt fekszik a csípőjének. Mindenre mondanak valamit, tulajdonképpen akkor lebegtetni kéne a kiságy felett.


Hason aludtak a gyerekeim, mind a kettő extrán bukós volt. Én is hason aludtam. Egyikünknek sincs baj a gerincével, csípőjével.

febr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő gyerekem hasonalvó volt, pont emiatt, hogy háton felébresztették magukat. Tökéletesen rendben zajlott a mozgásfejlődésük, sőt sokkal hamarabb kezdték emelgetni a fejüket, tartani magukat. A nagy 9 a kicsi 10 hónaposan már járt.
febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lányom pár hetes korától aludt hason, a fiam már a kórházban is. Nem volt semmi gond,így tudtak jól aludni. A lányomnak átlagos volt a mozgásfejlődése, a fiamnak nagyon gyors.
febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 3-as válaszolóval ellentétben nekünk azt mondták a csípőszűrésen, hogy hason aludjon a baba, levelibéka-pózban (tehát a lábát állítsuk úgy be, ha már elaludt), ne döglöttbogár-pózban, amikor csak úgy vannak a lábai.
febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!