Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, párod mennyit segít...

Anyukák, párod mennyit segít az otthoni teendőkben?

Figyelt kérdés

Én jelenleg a teljesítőképességem határát súrolom..

2 hete tényleg semmi a segítség a részéről, mert "határidős projekt van melóban" - ezt értsd úgy hogy reggel elmegy melóba 7-kor, de 5-6 között kel és a telefonját nyomkodja, én is kelek akkor, megyek a konyhába, a vállalkozás admin dolgait intézem, valamennyire szervezem a napot, majd kel a babánk és indul az őrültek háza. Férjem nem megy be hozzá, ha sír..egyszer mértem az időt: főzés közben voltam, és gondoltam majd ő bemegy érte alvásból. Fél órával később szóltam neki, hogy menjen már be hozzá.

Reggel, ha megkérem, tisztába teszi, de ugye be nem megy hozzá, mjnden más rám marad.

Este a fürdetést néha átvállalja, de azt is csak azért mert a hátam olyan szinten fáj, hogy nem tudom kivenni a lányunkat a kádból, vagy nagy fájdalmakkal.

A napok rohannak, alvásidő alatt vállalkozás dolgait intézem, főzök, a takarítással el vagyok csúszva - de azért megkérdezi, hogy van-e tiszta pólója mert nem talál..persze hog ynem, ha az ágy mellé van dobálva, nem pakolok utána is.

Ha megkérem hogy játszon a babánkkal, akkor magukra csukja a szobaajtot, és a gyerek önálló foglalkozást művel.

Nem viszi el a gyereket a házból, sose vagyok egyedül itthon, kutya is van, elkezdtem vele is suliba járni, mert a kislányunkat fel fogja borítani stb.. és szeretném ha szót fogadna


A babánk születésekor nem ez volt amúgy a helyzet, de valami megtört benne. Tragédiaként élte meg kb 1-2 hónappal a születése után a családos életet, nem tudom hogy esetleg depressziós lett?


Nem bántom, igyekszem megértő és türelmes lenni, de elfogyott a türelmem, az energiám és az idegrendszerem is.


Hogyan erjem el, hogy segítsen, észre vegye a dolgokat? Kb 1 hónapja beszéltem vele erről utoljára, akkor azt a választ kaptam, hogy ő dolgozik, nincs ideje a háztartásban...erre én inkább csak magamban-gondolatban válaszoltam

Azóta egyszer elindította a mosógépet, de én teregettem ki 3 órával később


Mit tennétek a helyemben? Hogy beszélnétek vele?


febr. 21. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk nagyon sokat segít a férjem. Egyik este is hazajött látta, hogy őrültek háza van és pakolta ki a mosogatógépet, összesepert és jött kérdezte mit segítsen még. Szeretem a fiunkat tényleg, de brutál amit néha levág. Nem bírnám ki azt amit te és nem lennék ennyire türelmes sem. Le a kalappal előtted, hogy ezt eddig bírtad.

Én azt tenném, hogy hétvégén elmennék anyukámhoz/barátnőhöz tök mindegy kihez, hogy tessék tiéd a háztartás a gyerek. Tudom ez drasztikusnak hangzik, de ha már beszéltetek róla többször és nem csinál semmit, akkor tessék kibontakozhat. Ha anyatejes alapozd meg előre fejj le tejet fagyazd le.

És ezt párszor megismételném ha nem változik, és ezt őszintén mondom, ha ezek után is így állna hozzá megmondanám kerek perec, hogy összekapja magát vagy elválok. Ezt azért tenném, mert ha már eleve egyedülálló anyának érzem magam akkor minek van itt velünk. Tudom van aki nem így gondolja, de én nem tudok olyan emberrel együtt lenni aki elnézi, hogy én beledöglöm az egészbe. Kitartást és kívánom legyen megoldás és kapja ösze magát a férjed.

febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Nekem az első 2 évben nem sokat segített, mert ugye én otthon vagyok ő meg dolgozik.


Aztán a gyerek bölcsis lett, én visszamentem dolgozni. Azóta, mint a kisangyal kel hozzá, hozza, viszi, fürdeti, fekteti. Van, hogy én egész nap nem vagyok otthon akkor 4-től ő van vele, mennek boltba, játszóra, mindenfelé. Mire olyankor hazaérek gyerek alszik és viszonylag rend is van.


Első 2 év tapasztalatai után én se gondoltam, hogy ez lesz és így belejön.


Mennyi idős most a gyereketek? Nem opció még a bölcsi?

febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Az én férjem azt hiszi, hogy nagyon sokat segít, pedig nem. Kéthetente maximum főz valamit, meg néha elvan a gyerekkel, de még annyit se csinál a házimunkában, mint előtte. Számomra azért durva a változás, mert mikor összeköltöztünk felefele arányban végeztünk minden házimunkát. Mikor terhes lettem, akkor kezdett alábbhagyni nála ez, azt se mondanám, hogy addig csak játszotta magát, mert 5 évig éltünk együtt a baba előtt. Míg terhes voltam, szépen lassan egyre kevesebb dologot csinált meg, ma meg már semmit, ha kérem, akkor meg megsértődik, hogy annyi mindent csinál, azt miért nem értékelem... Ma pl az összehajtogatott ruháit söpörte le az ágyról, amikor meg mondtam, hogy nem fogom összerakni, felhúzta az orrát. Különben már dolgozom én is, munka után meg minden szakad a nyakamba.
febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Az enyém ugyanazt csinálja, mint a 3-asé. Kérem, hogy pakoljunk együtt össze, pakol 1 percet, aztán leül Twitterezni. Kérdezem, hogy ennyi fért neki bele? Mire megsértődik, hogy ő egy csomót pakolt és Twitterezik tovább.
febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező,nálunk ami a szívemen az a számon,de neki is. Ha valami nem oké ott és azonnal mondjuk,megbeszéljük. Megmondhatod neki,hogy a háztartási gépekre nincs ráírva a neved,hogy csak te használhatod. 14 éve vagyunk együtt,ebből 12 együtt élve telt. Igazából ugyanúgy mindent együtt csináltunk,csinálunk,mint azelőtt. Nem részletezem,csak annyit,hogy nemrégen két hétre kórházba kerültem hirtelen. Intézte,ellátta a lányunk,vitte oltásra,a reggelig lázas gyereket ellátta,főzött,takarított,hozta be nekem a tiszta ruhát,házi kosztot,meg ami kellett. Közben a munkahelyi dolgait intézte,vitte magával a lányunk. Plusz elvitte ide oda,hogy elterelje a figyelmét kicsit. Nagyszülői,rokoni segítség nincs,egyedül intézte. De ő mindig ilyen típusú volt a kezdetektől,képbe van mindennel. Egy percig nem aggódtam akkor se. Nyilván nem mindenki ugyanolyan. Mások vagyunk,de a férjed meg már a másik véglet. Nyugodtan játszhatna a gyerekkel,míg főzöl pl. Én is lehet azt csinálnám,hogy rá hagyod hétvégén és lehet csinálni vagy ülj le vele újra beszélni erről.


2# lehet csak egy éves. Adja be szerencsétlen gyereket,csak mert az apja nem segít? A bölcsi a dolgozó nőknek van fenntartva. De ha ilyen marad a kérdező férje,neki attól kezdve nehezebb lesz,nem könnyebb. Sajnos.

febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

5. A kérdező amúgy dolgozó nő. Írta hogy a vállalkozásukban dolgozik a gyerek mellett…


Amúgy meg nem kell mártírkodni és megszakadni egyedül, ha ennyire nem bírja az egészet akkor hívjon takarítót, kaját meg rendeljen, addig tud foglalkozni a gyerekkel.

febr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Mindenbol kiveszi a reszet a gyerekkel es a haztartassal kapcsolatban is. Minden feladat kozos nalunk, ejszaka is kel, reggel atveszi, hogy tudjak meg aludni. Etet, furdet, altat, oltoztet, pelenkaz, gyogyszert es vitamint ad, ha kell. Foz, mosogat, porszivoz, elpakol.
febr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

Az én férjem nem "segít", hanem kiveszi a részét mindenből. Elmosogat, felporszívóz.Nagyon rosszul viselem a terhességet, ha nem főzök, akkor rendelünk ill.anyósom is szokott néha küldeni.

A fiammal leül tanulni, elviszi edzésre ha gyengébb napom van. Mindezt úgy, hogy ő nem a vérszerinti apja, de nagyon sokat törődik vele.

Hálás vagyok, amiért ilyen férfit adott a sors.

febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!