Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeretem ezt az újszülött...

Nem szeretem ezt az újszülött időszakot?

Figyelt kérdés

Ti voltatok így? Ez a napi éjjeli sokszori kelés az etetés miatt, mikor nem lehet megnyugtatni, és nem tudom miért sír, mert tisztában lett téve, evett, dajkàlva volt és mégis valami nem oké. Meg az hogy az egész napom fel van borulva, nem érem magam utol, nincs időm a házimunkàra (a férjem persze sokat segít), magamra meg inkább hagyjuk is. Pedig viszonylag jó alvó a baba, de akkor is kevés az idő mindenre. Várom, hogy nagyobb legyen ,talán jobban el legyen egyedül is vagy nem tudom, mert ez az első 3 hét amiben vagyunk maga a káosz.

Nektek voltak ilyen érzéseitek?


febr. 22. 20:56
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
12%

Élvezd ki minden pillanatát, mert visszahozhatatlan.


Ő legyen a fókuszban, a háztartás futhat. A férjed is tudja, mi a dolga.

Amit itt leírtál, hisztinek tűnik.


Igen! Ez IS az anyaság, de a boldogság felülír minden fáradt állapotot.


Sír, mert emésztés közben irritálja valami, vagy valahol nyomja a kis ruhája? Melege van? Fázik? Nem jön ki szél, feszíti? Száraz a bőröcskéje? Ő még nem tudja elmondani.


Volt idő, mikor éjjel 2-től fél ötig sétáltam, dúdoltam, énekeltem vele. 🙂

Aztán ez is gyorsan elmúlt. De akkor meg jött a goga. 😁

febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
22%
Foga
febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk kellett A kedvenc zenéje,ami a Nickelback volt nekünk és szépen vagy a karomban ringattam el vagy egy hordozóban. Néha meg a porszívós fehér zaj jött be a spotify-ról vagy a youtube-ról. A szopi maratont csak azért imádtam,mert akkor tudtam feliratosan bár,de végig élni filmeket/sorozatokat.
febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
76%
Ha anyára írod,ő nem hisztizik hanem kimerült,ha a csecsemőre akkor az sem hiszti csak jelzi a szükségleteit kedves 1-es. Minden más viszont igaz amit írtál,de mindenkinek más technika válik be kérdező. Idővel hidd el kitapqsztalod.
febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
72%

2, 3 hetesen jön a foga?viccelsz?


Kérdező, én így voltam.

Már két éves a gyerek de az első egy évre alig merek visszagondolni.

Főleg az első hat hónapra.

Az ujszulottkor nekem nem az a cuki dolog volt, mint mindenki másnak

Szégyen vagy nem, de örülök, hogy elmúlt hamar.

febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ez a legszebb időszak.

Amúgy az első 2-3 hét a legnehezebb. Aztán egyre jobban összeszoktok, tudsz reagálni az igényeire és te is összeszeded magad. 6 hét után megint egy picit jobb lesz. Persze nehézség mindig lesz, de ne arra koncentrálj.

Az én szívem megszakad, mert a 3. gyerkőc nálunk az utolsó és kifelé megyünk a babakorból vele is, és borzasztó hogy soha többé nem lesz babám. Szóval élvezd, pihenj vele sokat, bújjatok, a háztartás megvár, de ő hamar felnő.

febr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
3%

Ha te arraapdllálsz, hogy majd ellesz egyedül, akkor egy ingerszegény környezetben felnőtt gyereked lesz, hátrányt fog szenvedni a kortársaihoz képest, ügyetlenebb, kudarcos lesz.


Ahogy növekszik folyamatosan fejleszteni kell. Bizony, se vége, se hossza az anyai feladatoknak.


Kérdés, hogy most kialvatlan vagy, agyon aggódod magad, ezért írsz butaságokat, vagy éretlen vagy még.

Hiszem, hogy csak a kimerültséged mondatja veled.

Napközben kellene, hogy két szoptatás között te is aludj.

Nálunk így volt. Napközben anyósom, anyukám váltottám egymást, tudtam aludni kicsit. Mikor hazajött a férjem, akkor elmentek. Az eldő két hónapot így szépe átvészeltük.

Tarts ki!

Nézz rá, milyen édes!😁

febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
8%
Ki az a félnótás, aki szegény 6-ost lepontozta?😁
febr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
23%

5-ös!

Tanulj meg értelmezni! Nyilván nem most jön a foga, hanem nincs vége-hossza, mert minden korszaknak megvan a nehézsége.

Mist ez van, később, és mîg fel nem nő…😁

Jajj!

febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
86%

1-es azért jót mosolyogtam. Hiszti?? A kimerülés... atya ég. Csináld akkor újra és újra. Alig emlékszem vissza rá néha annyira nem voltam már magamba a fáradtságtól. Visszahozhatatlan,de egyiknél sem sírom vissza,utáltam a pici babás időszakot én is. Nem kell a fáradtságon kiélvezni semmit. Később sokkal jobb lett és azt már imádtam,imádom Nekem nem a boldogság írta fel ezt,hanem kb az ájulás a fáradtságtól. :D És nagyon sokaknál.


Kérdező,normális amit érzel. Idővel könnyebb lesz,bele is rázódsz,meg amikor már tudsz majd pihenni éjjel is rendesen,enni,magadra is figyelni többet, sokkal könnyebbek lesznek a napok,hidd el. És átérzem. Lehet később majd azt mondod,hogy inkább ide jönnél vissza,de lehet azt mondod,hogy jobb mint a babakor. :) Kitartást!

febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!