Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden anyuka megtudja különbö...

Minden anyuka megtudja különböztetni, hogy mikor miért sír a babája? Olyan rossz anyának érzem magam. Az én babám (szerencsére) alig sír, de ha sír is, nekem mindig egyformának tűnik. Volt másnál is így?

Figyelt kérdés

febr. 23. 22:25
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom biztosra megkülönböztetni. Figyelem a többi jeleket is (pl. nyúlkál-e a fogához). Végső soron az a lényeg, hogy megnyugodjon a baba, nem is az, hogy pontosan tudjam, miért sír.
febr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát én úgy szoktam tippelni, hogy ha 2-3 órája evett, valószínű éhes. Ha tele a pelus, akkor valószínű, azért. Ha ásít, dörzsöli a szemét, akkor fáradt. Ma estére születésnapon voltunk, a végére kicsit sok ember lett, hangosan beszéltek, ölben is fogták, ott voltunk 4 órát, túlpörgött. Amikor a lábát húzogatta, fájt a hasa, stb. A sírás hangzásán csak az éhséget és a hasfájást tudtam eddig megkülönböztetni, mert akkor nagyon sír és semmi nem nyugtatja meg (éhség esetén csak a kaja).

3 hónapos kisfiú anyukája :)

febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
79%

11 hónapos mostmár tudom hogy unalomból sír, azért mert nem engedek neki valamit vagy hasfájás, fogfájás,fáradtság, betegség miatt.


Az elején fingom se volt miért sír és én is rossz anyának éreztem magam. Nyugi belejössz! Csodás anya vagy hiszen próbálod megismerni a babád és foglalkozol vele ez a kérdésből is látszik!

febr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik havi státusz kérdése, hogy meg tudom - e különböztetni a sírások alapján, hogy miért sír. Néztem videókat, hogy hogy lehet elkülöníteni, de az enyémeken nem működött. Bégetett mindkettő, mint egy mérges kis bárány, bármi bajuk volt. Onnan tudjam, hogy éhes, hogy kinyitotta a száját, amint kattant a szoptatós melltartó pántja. Onnan tudtam, hogy álmos, hogy kb mikor aludt utoljára, és meddig bír egy ekkora baba fennmaradni. Amikor annyi idős volt, hogy fogzott, azt onnan tudtam, hogy bekentem Dentinoxszal és elhallgatott. A koszos pelust szagminta alapján. Mindig végigmentem a kis listámon, kezdve a legvalószínűbbel, aztán egyszer elhallgatott. Volt, hogy másodszorra mentünk végig a listán egymás után, első körre fel volt háborodva a gondolattól, hogy ő szopizzon, 5 perc múlva majd éhen akart halni ilyen is van. Az egyetlen egyértelmű sírásuk az volt, amikor fájt valamijuk. Pl. beverték a fejüket. De ezeket általában láttam vagy hallottam is, úgyhogy nem volt nagy segítség.
febr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy, ez senkinek nem jön azonnal. Megszületik a gyerek, ordít, te is legszívesebben ordítanál, de csak néztek egymásra, és nem tudjátok, mi van.

Aztán esetleg a gyerek rájön, hogy nem csak egyféleképpen sírhat, ha neked nagyon zenei hallásod van, akkor talán rögtön felismered, hogy ez most más, mint eddig, és más megoldással próbálkozol. Így ráerősítesz a gyereknél, hogy erre a sírásra így válaszolsz, amarra meg amúgy.

Ha nagy szerencsétek van, akkor előbb-utóbb egymásra hangolódtok, ha meg nincs, akkor valamikor úgyis megtanul beszélni...

febr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elején nagyon nehéz megkülönböztetni, hogy miért sír. Azért is van itt is a sok kérdés, hogy órák óta bömböl a bébi és nem tudják, hogy mi a baj, nem tudják megkülönböztetni. Én az elején mindig végigpróbáltam azt, ami az eszembe jutott. Először persze a kaja és a dajkálás. Ha az nem vált be, akkor büfiztetés, pelenkacsere, tornáztattam, masszíroztam...ha az se akkor mentem tovább...volt, hogy ruhát cseréltem, adtam rá pluszt, vettem le róla...énekeltem, táncoltam vele de néha csak másik cumit akart.Amikor már fogzós időszakban voltunk, próbáltam az ínyét kenni, fájdalomcsillapítót adni. De olyan is volt, hogy azért sírt, mert én már stresszes voltam,

mert ő sírt. Akkor betettem a kiságyba, 2-3 percre otthagytam, hogy én is megnyugodjak aztán kezdtem előlről. Azt nem mondom, hogy mindig biztos voltam benne, hogy miért sír de egy idő után azért nagyjából rá lehet jönni...vagyis tippelni.

febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam, szerintem ez nem baj.
febr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Sose tudtam. Csak a fájdalmas sikítósat tudom megkülönböztetni a többitől.
febr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém állandóan ordított, de sosem tudtam éppen miért
febr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
80%

Én is sokáig sokszor csak tippelgettem, nyugi.



11 hónapos mostmár tudom hogy unalomból sír... 11 hónapos még nem igen sír unalomból, anya kell neki esetleg, bizonyos korig az is ugyan olyan igény, mint az éhség...

febr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!