Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel foglaljam le a 3 hónapos...

Isabella marie swan kérdése:

Mivel foglaljam le a 3 hónapos babámat?

Figyelt kérdés

A kislányom elég sokat bukik étkezések után és kiskorától elég sokat volt kézben hordozva mert ha letettük vízszintbe állandóan bukott nagy mennyiségben

Nagyon megszokta hogy kézben van de azért néha elvan pár percre a játszószönyegen

De úgy veszem észre hogy unatkozik és azért nyűgös pedig annyi játéka/csörgője van de ezek nem kötik le

Akkor nyugodt hogy ha viszem a kezembe körbe a házba és beszélek hozzá

Ezzel nincs baj de leszakad a hátam a sok cipeléstől(hordozókendőt nem szereti)

Már fent van két étkezés között 2-2,5 órát, mivel foglaljam le őt

Akiknek a babája ilyen kézben hordozós volt hogyan szoktattátok le vagy ő magától leszokott róla és elkezdték jobban érdekelni a játékok



febr. 29. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Ha állandóan hordozod akkor hogyan fognak erősödni az izmai? Hogyan fog megtanulni forogni és a fejét tartani?
febr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Védőnő mit mondott?
febr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Csatos hordozóban is hordozhatod már 3 hónapos kortól, azt se fogadná el szerinted? A babák testközelre vágynak, és ha a te babádnak ez az igénye különösen erős, akkor szerintem drámaian nem fogsz tudni ezen megváltoztatni praktikákkal. Tudom, nagyon nehéz ez az időszak, de elmúlik, kitartás. Esetleg Montessori módszerekkel érdemes lehet próbálkozni, pl kontrasztos babakönyvek, az önálló elfoglaltságot fejleszti elvben a tükör az alvóhelye mellett stb, ha érdekel, utána tudsz nézni részletesen a neten, vannak Montessorival foglalkozó youtube csatornák is, a korai időszakra vonatkozóan is.
febr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

1, kicsit off de a fiam 4 hónapos koráig csak kézben volt el, max pár percet hasalt még feküdt de ennyi

Két éves és időben forgott, időben mászott, időben járt.

febr. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
1. A kézben hordozás ugyanúgy erősíti a baba izmait, mint a hasaltatás, ergo semmi gondja nem lesz sem a fejtartással, sem pedig a forgással. Csak a szülőknek nehezebb, plusz ugye a "felszoktatod"-téves beidegződés.
febr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szokjuk hasra tenni a nyaki izmaival nincs semmi gond szépen fejlődik

Szlovákiában élünk itt nincs védőnő a gyerekorvos meg nem törődik ilyennek

A csatos hordozót ki fogjuk próbálni

Csak sokan írják itt is meg hallom ismerősöktől hogy ők leteszik a babájukat a játszószőnyegre és órákig elvan a kicsi és nézelődik ők meg addig főznek,mosnak,takarítanak és biztos én csinálom rosszul mert nekem nincs sok időm a háztartásra mert nappal sem alszik túl sokat és ha fent van állandó figyelmet igényel

febr. 29. 19:24
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs ezzel, kicsi meg. Igen, egy atlag baba sok-sok figyelmet igenyel, szokd meg :D

Tedd le tobbszor a foldre, ha sir, vedd fel :) Nezegessetek konyvet, menjetek setalni, enekelj neki, hordozd.

Az pedig pont, hogy nagyon rossz, ha millio jatek van korulotte, semmi ertelme. Legyen 1-2 darab, tobbit pakold el.

Tv, zene megy a hatterben? Kapcsold ki.

febr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Akkor nyugodt hogy ha viszem a kezembe körbe a házba és beszélek hozzá"

Ha leülsz vele, és ő az öledben, és öleled, akkor is boldog és nyugodt lesz, és nem fájdul meg a hátad. Nagy szüksége van most rád, a testi közelségedre. Te adsz neki szereteted és biztonságot. Nyugodtan olvashatsz így pl, hangosan is, neki, örül a hangodnak és a kapcsolatnak. Képeket, fényképeket is nézegethetsz, zenét hallhathatsz (halkan) úgy, hogy ő is hallja, le is fektetheted magad mellé, és időnként megsimogatod, mind a kettőtöknek jól fog esni.

márc. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia, én vettem fekete fehér képeket amin állatok vannak, azokat nézegettem vele a földön, adamo hintaban el volt akkor még 20-30percet,addig tudtam enni, vagy amit éppen kellett, meg a játszószőnyeg lekötötte kis ideig, amin állatok lógtak fölé :)
márc. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Már most meg kell tanulnia a babának, hogy nem úgy vannak a dolgok mindig, ahogy ő szeretné, akkor sem, ha emiatt hisztizik. A hisztiket nem kell figyelembe venni, mintha nem is lenne, különben a fejetekre nő. Ilyen korban kell elkezdeni a nevelését.Komolyan mondom. És ne legyen sok játéka, mert akkor nem tudja, mivel kösse le magát, mindig csak egyfélét adjál oda neki. Egyik nap ezt, a másik nap azt.
márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!