Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesen szeparációs szorongás?

1 évesen szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
A fiam 1 éves és pár hete észrevettük, hogy kb senkivel nem marad meg rajtam és az apján kívül. Anyukám születésétől kezdve hetente minimum 3x eljön hozzánk, őt nagyon szereti és ismeri, sokat voltak ketten is, amikor nekünk elkellett mennünk itthonról, de most anyukámmal sem marad meg. Mindenkitől fél, csimpaszkodik a nyakamba ha át akarja valaki venni, nem is játszik el senkivel sem csak ha én is ott ülök. Pár nappal ezelőtt elmentünk plázába családostul (apa,anya,gyerek) és ha nem látott engem a babakocsiból akkor elkezdett sírni, hiába vigasztalta az apja bárhogy. Hamarosan itt a szülinapi bulija és már előre félek, mert tuti, hogy nem birnak majd lefényképezkedni vele a vendégek és félek, hogy az egészet végig fogja sírni. Nem tudom mennyire normális ez? Olvastam a szeparációs szorongásról, a tünetek megvannak, viszont azt írták, hogy 8 hónaposan és 1,5 évesen jön elő náluk.

márc. 3. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál nagyjából 8 hónapos kora óta tart, hol jobban, hol kevésbé. Most lesz 22 hónapos. 😅

Most például brutál. Sokszor az apja se jó, csak én.


De amúgy ez a legfőbb problémád, hogy a vendégek nem tudnak majd fotózkodni vele? Akkor nem fognak. Ez van. Ez szerintem nem akkora baj azért.

márc. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Enyem 14 honapos es nalunk is brutalis a szepa eppen. 8 honaposan is volt egy durva hullam.
márc. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hullamokban jon, 1,5-2 eves korig. Szoval teljesen termeszetes. Nalunk is tok valtozo egyebkent, van, hogy 2-3 hetig azert is sir, mert felallok mellole a foldrol (de meg lat igyis), aztan van, hogy teljesen elvan, jol viseli, ha tavol vagyok.

A bulival kapcsolatban pedig erdemes lenne nem tul nagyot rendezni, mert az neki se jo es csak oriasi kaosz lesz, ezt jol erzed.

márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezek szerint akkor normális a viselkedése. Nem az a legnagyobb bajom, hogy nem tudnak vele lefotózkodni, hanem, hogy vègig sírni fog. Egyébként elég nagy buli lesz, 60 személyes, élő zenével. Ha előbb kezdődik a szeparàciós szorongása biztosan nem rendezünk ekkora bulit.
márc. 4. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyam, ez azert kemeny :D

Azert egy ekkora babanak nem csak ez az oriasi tomeg, de az oriasi zaj is problemas lehet.

márc. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt gondja vele, de mint írtam, ha előbb kezdődik nála ez a félősség eszembe se jut ekkorát rendezni. Lemondani meg már nem fogom, mert hétvégén lesz.
márc. 5. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!