Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem megfelelően tisztított...

Nem megfelelően tisztított cumisüveg okozhat gondot, ami leesett a földre?

Figyelt kérdés

Éjjel üvöltött a babám, aki 5 hetes, rohantam megcsinálni a tápszert, de a cumisüveg teteje (a szilikon, amit bekap) kiesett a kezemből és a zuhanyzóban landolt.

Közvetlenül előtte zuhanyoztam, még tisztulok a szülés után, nyilván nem takaritottam ki a zuhanyzót magam után, ezer baktérium lehet benne.


Ezt követően meleg vízzel és babáknak kifejlesztett mosogatószerrel elmostam a cumi részét, majd betettem a mikróba sterilizálni, de nem vártam meg az előírt 3 percet, csak 40 másodpercig hagytam bent.

Valószínűleg túlzásnak tűnik a kérdésem, de mivel ilyen kicsi a baba én pedig nagyon parázok, muszáj feltennem: ez elegendő tisztítás volt, vagy jobban kellett volna?


Tudom, hogy később a gilisztát is meg fogja enni, de most még szinte nem is létezik az immunrendszere.


márc. 6. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elegendő volt.
márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen túlzás. Nem lesz ettől a babának semmi baja ne aggódj. Próbálj kicsit lazább lenni és élvezni az anyaságot ne pedig ennyire parás lenni.
márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elmostad melegvízzel, ennyi elég
márc. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban a svéd itatópoharat, amivel hozzátáplálták az újszülötteket, a csecsemősök csak sima csapvízzel mosták el használat után. Ha ők nem agyalták túl, akkor te se tedd.
márc. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy első gyerekkel mindenki izgul, de harmadikkal már nem, és az alapján, amit a harmadik túlélt minden gond nélkül, állítom a babák immunrendszere alul van becsülve...
márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
3 gyereknél ez első használat előtt főztem ki, de utána csak mosogattam, nem lett soha semmi baja
márc. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sosem sterilizaltam semmit, csak meleg vízzel mosogattam el a cumikat, üvegeket

Túlélte, beteg sem volt az első egy évben.

Nem lesz baja a babádnak.

Viszont zuhanyozas után legalább takarítás ki a zuhanyzot, a család többi tagja gondolom nem szeretne a koszos, vérfoltos zuhanyzoban zuhanyozni.

márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Ez tényleg túlzás.

Csak egy jótanács a jövőre. Hagyd, hogy legyen imunnrendszere!

márc. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Én utólag már megmosolygom magam, de kb. 1 éves koráig mindent sterilizáltam fertőtlenítő folyadékban, ami a szájával érintkezett, pl. cumi, rágóka, ha a padlóra leesett itthon (tisztaság volt), rohantam az oldatba rakni, és adtam másikat. Túlzás. Nem jó persze a ló túloldalára sem átesni, és piszokban tartani a babát, de ennyit görcsölni sem, mint anno én.

Én feltételezem, hogy a zuhanyzót nem véresen hagytad ott, csak nem volt kifertőtlenítve, ami nem is szükséges minden használat után. (A tisztulásod nem fertőző.) Egyébként megsúgom, tisztulás nélkül is nemhogy ezer, de sokkal több baktérium van mindannyiunk fürdőszobájában, zuhanyzójában, ami nem jelent gondot, legyen persze takarítás, de itt is igaz az, nem kell naponta többször mindent lefertőtleníteni.

márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Egy kis jozan eszt kotorjal mar elo.
márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!