Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha terhességem 15. hetén...

Ha terhességem 15. hetén húgyúti fertőzésem volt, és sajnos antibiotikumot kellett szednem, ettől a babám lehet autista? Több lent.

Figyelt kérdés
Eszembe se jutott volna az autizmus, főleg, hogy kisbabám egy életvidám jól fejlődő kiskrapek! Persze ismerőseinknek van autista gyermekük. Hát mint mondjak. Meg kellett hallgatnunk, hogy az oltások miatt lett az, és hogy egyre több lesz mostmár az autista gyerek. Utána olvastam persze, láttam, megcáfolták már az oltással kapcsolatos összefüggéseket, viszont a terhesség alatt szedett gyógyszerek valamit fertőzések okozhatnak?! Anyukák, nyugtassatok meg. Annyira elkeseredtem, komolyan úgy érzem, hogy imádom a babámat, de én nem tudtam, hogy ennyi aggodalommal kell szembe nézni. Mindig jön valaki és mond valamit, nehogy az ember egy percig is nyugodt legyen. Na most ki írtam magamból. Ha tudtok információt akkor kérlek titeket írjatok. Szép estét.

márc. 7. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindenkinek mindent elhinni. Az ilyen szülők okolni akarnak valamit/valakit, csak hát az autizmus nem így működik. Az antibiotikum meg főleg nem okoz semmit. Helyesen tetted, hogy beszedted, ugyanis a kezeletlen huti okozhatta volna, hogy elveszíted a babádat.

Nem bántásból, de szedd egy kicsit magad össze. Nem lehet ilyen rettegésben élni, pláne nem így nevelni egy gyereket.

márc. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj, ne aggódj. Engem anyósom nyomaszt mindig valami falusitudományos vajákosasszony hülyeséggel, és már nem tudom máshogy kezelni, csak elkezdek rákontrázni meg túlzok. Valamelyik nap azzal jött, hogy megnézték a gyereket, ő látja rajta, hogy nem olyan mint előtte nap, merre sétáltunk, tuti megnézték a gyereket... Neki is állt kiguglizni mit kell csinálni ilyenkor, én meg mondtam, hogy igen, megnézték, de leköpettem egy cigányasszonnyal, aki utána átdobta a bal válla fölött, úgyhogy nem lesz baja... Na ezen már anyósom is röhögött.
márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt húgyúti fertőzésem, és kaptam antibiotikumot. Rákérdeztem az orvosnál, és azt mondta, hogy ez semmilyen problémát nem fog okozni a babánál. Egy csomó újszülött kap antibiotikumot rögtön születés után. Anyukák is kapnak, ha pozitív a strepto szűrés. Az én babám azóta egy nagyon okos 2 éves kislány, semmi baja nem lett az antibiotikumtól. Pedig vele a covidot is elkaptam 2x, mindent kibírt. :)
márc. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Igen, lehet. Jobb lett volna hagyni a fertőzése eldurvulni és elvetélni a babát.


Kérlek ne legyél h.lye!

márc. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak gondold végig reálisan: az orvos ért hozzá jobban vagy az ismerősök?

Elképzelhetetlennek tartom, hogy valós veszély esetén a doki kiírt volna antibiotikumot (mivel gondolom tudott a terhességről).

Ha pedig a kezelés okozhatna ugyan gondot, de mindenképp kezelendőnek ítéli a problémát, akkor is mindenképp felhívta volna a figyelmed a veszélyekre, és valószínűleg a döntést is rád bízta volna.

Szóval nyugi, itt nem az orvos a hülye, az biztos 🙂

márc. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus igen erősen genetikai hátterű, az antibiotikumok előtt is bőven léteztek ilyen emberek. Elleben a húgyúti fertőzésnek van rizikója.
márc. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nem kell mindenkinek minden hülyeséget elhinni,az antibiotikumnak semmilyen káros hatása nincs a babára ellenben a húgyutifertőzésnek már nagyobb az esélye hogy gondot okoz meg ha egy kicsit ésszerűen gondolkozol a doki tudja hogy terhes vagy nyilván nem fog olyan gyógyszert adni neked ami gondot okoz a babának
márc. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Az igazság az, hogy az autizmus pontos kiváltó okait máig nem ismerjük.

Genetikailag erősen meghatározott, mivel màr vannak olyan vizsgált gének, aminek jelenléte vagy hiánya kimutatható autistáknál. Ezt úgy kell elképzelni, hogy van pl. 300000 gén, amiből megvizsgáltak mondjuk 300-at és ebből 6-nál találtak összefüggést az autizmussal. Ezek a számok nem valósak! Csak a példa kedvéért írtam, hogy szemléltessem mennyire gyerekcipőben jàr még az autizmus genetikai hátterének felkutatása.

De ez nem jelenti azt, hogy kizárólag genetikai eredetű lehet az autizmus, sőt a tapasztalatok egészen mást sejtetnek.

Aki benne van ebben, az rengeteg beszámolót olvashatott màr sorstárs szülőktől, miszerint egyes védőoltások után jelentek meg az autizmus tünetei.

Sok szülő beszámol arról is, hogy a terhesség alatt fertőzésük volt, amire antibiotikumot szedtek, illetve a szülést oxitocinnal indították, vagy az első 2 életévben túl sok időt töltött a képernyő előtt, stb.

Persze ezek csak feltételezések.

Az orvosok pl.: Dr Novák Hunor gyermekorvos is, aki nagy népszerűségek örvend a szülők körében, cáfolják, hogy a gyermekkori védőoltások autizmust okoznának. Miért? Mert ha azt mondanák, hogy igaz, akkor gyakorlatilag minden gyermek autista lenne. Ilyen hülyeséget nyílván nem állíthatnak. Arról pedig, hogy a gyermekkori védőoltások autizmust okozHATnak, nincs hivatalos dokumentum. Hogy miért? Valószínűleg azért, mert az előny- kockázat mérlegelése még mindig azt diktálja, hogy több agyhártyagyulladásos esetet lehet megelőzni egy bexsero oltással,mint ahány gyereknél autisztikus tüneteket okozna.

Nyílván, ha lenne arról hivatalos vizsgálati eredmény, hogy egyes esetekben az XY védőoltás autisztikus tüneteket okozhat, kb senki nem adatná be az oltást. Ez pedig beláthatatlan következményekkel jàrna (járványok elszabadulása).

Én meg erre mondom azt, hogy nem kell mindent mindenkinek elhinni.

Hiszen érintettként, saját tapasztalatom alapján és sok más sorsárs beszámolója alapján igenis lehet összefüggés az oltás és az autizmus között. De nem csak az autizmussal, hanem más fejlődési rendellenességek és az oltások, gyógyszerek között is lehet kapcsolat. Ezen kár vitázni, az igazság úgysem derül ki. Mindenki azt hisz, amit akar, vagy amit tapasztal.

Viszont előre pánikolni ilyenek miatt nem érdemes!

márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!