Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ilyen a 6...

Normális, hogy ilyen a 6 hónapos kukija?

Figyelt kérdés
Nem piszkálom, meg húzogatom, csak megnéztem, de olyan pici a kukiján a lyuk, amin keresztül fel lehetne húzni a bőrt, hogy azon keresztül tuti nem férne ki semmi. Ez idővel változik? Normális, hogy most ilyen? Remélem érthető, ahogy leírtam, nem vagyok egy nagy szakértő a témában.
márc. 8. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Mivel nem húzogattad (ne is tedd!), nem tudhatod, hogy kiférne-e.

Mutasd meg gyerekorvosnak, majd ő megmondja, van-e teendő vele. Az én fiamnak már 2 hónaposan látott enyhe szűkületet, azt mondta, 4 éves korig nem kell vele foglalkozni.

márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy minden fürdés előtt óvatosan húzzam hátra a bőrt és olajos vattával töröljem le.
márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, legközelebb megmutatom. Semmiképp nem szeretném húzogatni. Lehet, hogy nyúlik annyit, hogy nem lenne gond, ha felhúznám, csak tényleg akkora a lyuk, mint egy szezámmag, nehéz elképzelni, hogy azon átfér. A férjemnek szűkülete volt (mondjuk neki az anyja vallásosan húzgálta is a fütyijét minden pelenkázáskor tornáztatás néven, úgyhogy nem kizárt, hogy amiatt), de lehet, hogy hajlamos is rá a fiam. Remélem nincs gond, nagyon sajnálnám, ha ott kéne műteni szegényt.
márc. 8. 12:59
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Én nem piszkáltam. Aztán kb.20 hónapos volt, amikor gyerekorvost váltottunk. Egyből írt fel neki krémet. 1 hónapig kellett használni, és gyönyörűen feljött neki a bőr.
márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mai ajánlás szerint amíg pelenkás, nem kell piszkálni (addig is védve van a makk). Ha lekerült róla a pelenka, elkezdHETED tornáztatni, de 5-6 éves korig ráér. Az én nagyobbik fiamnak 5 évesen jött fel teljesen, nem is piszkálták a dokik.

(Szeged)

márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tapasztalatokat! Még annyit kérdezhetek, hogy a gyerekorvos felhúzza neki erőszakosan? Kicsit bolond a gyerekorvosunk, és attól félek, hogy megnézés címszó alatt felhúzza és megsérti. Nálatok volt ilyen vizsgálat, amíg pici volt?
márc. 8. 15:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ettől tartasz, akkor ne vidd a gyermekorvoshoz ezzel a "problémával", ami nem probléma.

Csecsemőnél, ha szép ívben pisil, nem gyullad, nem fújódik fel, akkor nem kell piszkálni.

Popsikrém ne érje.

márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Engem még sosem pisilt le, úgyhogy fogalmam sincs milyen ívben pisil, de minden normálisnak tűnik a pici lyukon kívül.
márc. 8. 16:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ívben pisilne, akkor begyulladna a bőr alatt pangó pisitől.
márc. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor biztos nincs baj! :)
márc. 8. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!