Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt még olyan baba akinek...

Van itt még olyan baba akinek sehogy se jó?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos múlt, a hátáról egyből hasra fordul, de ott meg pár perc és szenved..háton meg se marad, mióra forogni tud. De nem értem miért szenved mindenképp. Persze tök jó, hogy forog. Megy jobbra, balra is. Csak vissza (hasról hátra) nem tud még fordulni. Nagyon picike, de úgy nézem nagyon el akarna indulni. Nyilván ez még sokáig nem fog menni. (Bár néha úgy rakosgatja a kezét, lábàt, hogy elfordul hason, meg tolat is.) de a lényeg, hogy nagyrészt szenved. Ez elindulásig (kúszás, mászás) így lesz?
márc. 8. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Így. Te is mérges lennél, ha meg akarnál fordulni az ágyban és nem megy.

Nekem azt mondta a védőnő, hogy segítsek neki hemperegni, gurulni oldal irányba, előbb ráérez.

Sőt, azt is mondta, hogy telefonon indítsak el valamit, és rakjam mögé. Nekünk bevállt, egyből meg tudott fordulni a hang után 😂

Mondjuk ő még fél évesen nem akart, azért kellett trükközni, mert félő volt, hogy tovább küldenek neurológiára stb.

márc. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz így, mert néhány másodpercre le fogják majd kötni dolgok, amiket lát vagy elér, de azzal mi pl. sokra nem mentünk, elég sok nyűglődés volt 😀

De lassan valami helyváltoztatás-féle beindulhat, lehet gurulni kezd el, a hasán forogni stb., nem feltétlenül a kommandós kúszással kezdenek.

Az én fiam pl. sokáig csak a hasán forgott, mint az óramutató, de még ezzel is haladt előre-hátra is valahogy, rendes kúszást viszont kb. egy napig művelt, utána szinte egyből elkezdte emelni a fenekét és hasát, és kis idő múlva szabályos mászás lett belőle (7 hónaposan).

márc. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, tudom még nagyon korai bármiféle mozgás.

Jó volt mikor 1,5 hete először megfordult. Pár napig elvolt a tökéletesre fejlesztéssel.. de azóta mintha ez sem lenne elég. Barátnőm mesélte neki így volt a kisfia, és végül 7 hó körül kezdett mászni. Na az durva, még 3 hónap szenvedés. 🤪

Remélem szépen halad majd, és minden kis mérföldkőnél lesz egy kis nyugi.

márc. 8. 14:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt az atmeneti idoszakot ki kell huzni sajnos. Nalunk is ez volt, megtanult 4 hosan atfordulni hatrol hasra,de visszafele csak 6 hosan tanult meg. Hat gondolhatod, ejszaka is millioszor kelt,mert hasra fordult, ugy aludni nem tudott, nekem kellett visszaforgatni. Nappal ugyanez😅

Aztan a kovetkezo ilyen a kuszasnal volt, amikor gyakorolta es mar tudott 1-2 centit haladni elore, de tobbet nem birt es csak sirt es sirt, fel kellett venni, de kezben mar nem akart lenni, mert o kuszni akart, csak nem tudott. Letettem es kezdtuk elorol :D

Egyebkent miutan rendesen megtanult kuszni, maszasnal ez mar nem jott elo, hiszen tudott mar haladni egy modon, nem volt turelmetlen. Most alldogal, meg nem jar, kivancsi leszek, hogy itt mi lesz.

márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!