Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipotón lenne a baba?

Hipotón lenne a baba?

Figyelt kérdés

6 hetes babánk nem emeli a fejét, ha hason van (amit nagyon utál); ha háton fekszik és a karjainál fogva emeljük meg, hátracsuklik a feje; ha megemelem, kicsit rongybabaszerű, nyeklik-nyaklik.

Épp neurológust keresek és konduktorhoz is vinném, de addig szeretném megkérdezni, hogy 6 hetesen ezek még beleférnek, vagy biztosan probléma van?

Más probléma miatt voltunk kórházban másfél hetet, akkor nem tehettem hasra, igaz, itthon sem volt túl sokat hason, mert utálja, zokog.

Ha gond van, most még korrigálható?


márc. 9. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Hipoton? Honnan veszel (olvasol ossze) ilyen baromsagokat? Direkt stresszeled magadat? Mit varsz egy 6 hetes babatol? Balettezzen? Ne hallgass mar az idiota baratnoidre!
márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A védőnő csóválja a fejét, hogy meg sem moccan a kis feje hason fekve, nemhogy átfordítsa egyik oldalról a másikra. A kórházban C-betűzött, az egyik ügyeletes orvos említette a gyógytornászt, illetve a neurológust, de nem vizsgálta meg.
márc. 9. 13:41
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az első azért elég lazán veszi, már az egy hónapos státuszon nézi a doki az ülésbe húzást, ez azért nem balett kategória... Fiam hason még éppen emelte is a fejét (persze ő is utálta), de ülésbe húzásnál két hónaposan nem ment a fej tartása, így neurológushoz küldött minket.

Ott meg is állapították a feszes izomzatot, ami érdekes módon nyaki hipotóniával párosult (mint megtudtam, ez nem is olyan ritka), jártunk gyógytornára onnantól.

Majd a következő gyerekorvosi státuszon beszéld meg a gyerekorvosotokkal, hogy ha ő is indokoltnak látja, akkor adjon beutalót neurológushoz, szerintem ezen a két héten már nem fog múlni, és addig még meg is erősödhet.

márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Így én is vinném. Én is annak a híve vagyok hogy mindent a saját ütemében, de azért ez nem hiszem hogy rendben van. Jobb ha látja egy jó szakember, aki érti is a dolgát. Valószínűleg korrigálható. Kevés eset van amikor nem.
márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Minimálisan megemeli a fejét hason fekve, talán ma láttam ezt először. Abban reménykedem, hogy csak késik kicsit, de a vizsgálatot akkor jónak tartanám.
márc. 9. 14:50
 6/9 A kérdező kommentje:
*akkor is
márc. 9. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért szerintem azse mindegy mekkora kilóra az a baba. Nagyon nem mindegy
márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2740-nel született, lefogyott 2510-re és most 3730 gramm betöltött 6 hetesen.
márc. 9. 15:46
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Azért mondom.akkor szerintem nagy gond nincs,persze vidd el kivizsgáltatni,de azért mondom nem mindegy,az enyém 4 kiloval született,visszaeset,most 19 napos,visszaszedte,és mar önnálóan emeli a fejét,persze ott a kezem.
márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!