Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok attól, hogy...

Rossz anya vagyok attól, hogy van, hogy hagyom sírni a babát?

Figyelt kérdés

6 hetes kislányom van és hát ha nem ölben van, mikor fent van akkor, bár néha elnézeget ,de inkább sír olyankor. De nekem főzni kell, mosni szoktam (nyilván még nem működik 100%-ban, főként a császár után ,meg még nem volt meg a 6 hetes kontroll, így van amit nem merek csinálni, míg az orvos mindent rendben nem talál), meg hát pakolni, hogy azért ne fusson az egész ház. Na ilyenkor van hogy ő épp alszik mikor én nekiálltam kaját csinálni és mondjuk pont akkor ébred, mikor mondjuk a ràntást csinálom, amit nyilván nem hagyok a gázon és hallom a bébiőrön keresztül, hogy ő meg sír a szobánkban. De nem megyek be rögtön, hanem az adott feladatom, ami 5-6 perc max elvégzem és utána megyek be hozzá és felveszem, megnyugtatom.

Van barátnőm, aki minden "eldob" a kezéből, ha elkezd sírni a gyerek és rohan felkapni, de szerintem semmi baja nem lesz ,ha öt percig sír, mire az ember bemegy hozzá. Én bevallom, direktben sosem hagynám sírni, de annak sem vagyok a híve, hogy minden nyekkenésre felkapkodjuk a gyereket. Aztán lehet én látom rosszul a dolgokat, első gyerek, csak próbálom jól csinálni.

Ti hogy csináljátok? Mert én már ezért volt barátnő akitől megkaptam, hogy rossz anya vagyok, mert nem a gyerek az első ( de, a gyerek az első).


márc. 12. 21:59
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy nagyon érzékeny egyensúly, amit meg kell találni. Ha sír a babám, akkor a rántást én elzárom, de a postáért azért kiszaladok. A takarítást felfüggesztem, de a fenekemet rendesen kitörlöm. Ha a "nagy"tesó veszélyes dolgot készül művelni, akkor is inkább odaszaladok, és addig a kicsi sír. Szóval ez nem ilyen fekete-fehér, nálam legalábbis, hogy mindent dobok, vagy mindent folytatok 5 percig.
márc. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az 5-6 perc a sok, nem az, hogy nem hagysz ott csapot-papot. A másfél évest sem hagyom sírni ennyi ideig, nemhogy az újszülöttet. A postáshoz kimenni sem tart ennyi ideig, meg a rántást befejezni sem, a fenéktörlés és társai is cakk-pakk megvannak ennyi idő alatt, a nagytestvér biztonságba helyezését is letudom rövidebb idő alatt, szóval nekem ez a fura, hogy az 5-6 perc az a "kényelmesen, ráérősen kevergetem a rántást, elmosogatom az edényt, még fényesre is sikálom, lepöckölök pár porszemet a vállamról, aztán lassan, nyugalmas mozdulatokkal megyek az amúgy már kétségbeesetten sírva zokogó babámért". Ez így valóban nem szimpatikus, és bár nem a jó anyaság fokmérője, én valóban nem érzem helyesnek ezt. De ha ez tényleg így van, akkor az, hogy a gyerek az első, az nálatok egyszerűen nem igaz. Ami amúgy nem baj, nem feltétlenül lesz ettől traumatizálva meg nem leszel te sem rossz anyja, csak másképp priorizálod a dolgokat, amivel adott esetben nem fog mindenki egyetérteni. Ez ilyen, nyilván sok mindennel nem ért egyet nagyon sok mindenki, amit én csinálok sem mindig tetszik másoknak, szóval mindenkinek nem tudsz megfelelni úgysem, akkor már legalább saját magadnak felelj meg.

Egyébként én a "minden nyekkre felveszem a gyereket" dolog híve vagyok, és bármennyire is kimerítő nekem anyaként, 2 gyerek van már, akiken azt látom, hogy ez nekik inkább előnyükre válik. A nagy már óvodás, visszahallom az óvónőktől is, a játszótéren én is látom, hogy mennyire jól kezeli a társas szituációkat, mennyire magabiztos, milyen könnyedén veszi az akadályokat, mennyire könnyen dolgozza fel a csalódásokat, a stresszt, mennyire nem hisztis/dacos a korosztályához képest, stbstb. Nyilván ebben van hozott személyiség is, de az örökölt dolgokra lehet ráerősíteni, meg lehet ezeket elnyomni.

Egyébként én tovább próbálkoznék a helyedben hordozókendőkkel, akár menjetek el közeli hurciklubba is, ahol többfélét kipróbálhattok, segítenek szakértők ötletelgetni is, mi lenne nektek a legjobb, mert őszintén szólva nekem életmentő volt még az első gyereknél is, de amikor a kicsi megszületett, akkor gyakorlatilag nem tudtam volna létezni nélküle. Szóval szuper dolog, hatalmas segítség lehet a mindennapokban, érdemes ezzel próbálkozni.

márc. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az igazi kérdés az volt, hogy a Kérdező vagy a barátnője módszere a jobb. Én első babával úgy csináltam, ahogy a barátnője, tényleg csak a wc-re nem jöhetett velem. Főzni úgy főztem, hogy hordoztam közben, amikor már nézelődni akart, akkor az etetőszékben volt. Konyhában felállítottam egy járókát, azt is szerette. Porszívózást, felmosást, törölgetést is a babát hordozva csináltam, mert nagyon élvezte ezeket. Vegyszeres takarítást akkor csináltam, mikor aludt. Nyilván voltak "kupisabb" napjaink, de nem evett meg minket a kosz, és még magamra is jutott idő, amíg a baba aludt.
márc. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
86%
Az 5 perc sírás nem első nyekkenés.
márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
51%
Én is javaslom, hogy kísérletezz még a kendővel vagy más hordozóval. Sokat segít, hogy ne kényszerülj ilyen kompromisszumokra. Hajat mosni nem tudsz úgy, hogy a hasadon/hátadon van a kicsi, de kevés ilyen dolog marad.
márc. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
84%
Minden gyereknek veleszületett igénye, hogy miután világra jött ő legyen a “világ közepe” a szüleinek. Ez a figyelemre való igény. Az hogy ez egyes gyerekeknél milyen erős, azt nem te döntöd el és nem szoktatás kérdése, hanem veleszületett személyiségjegy. És ha ez az alapvető érzelmi igény nem elégül ki akkor biztos hogy kialakul egy hiány, amit így úgy kompenzálni fog és befolyással lesz a társas kapcsolataira. Hogy mennyire, az kérdés és kicsi korban egyáltalán nem mérhető, hacsak nem akkora a hiány hogy azt már elhanyagolásnak lehet nevezni.
márc. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos vannak olyan szülők is, akik mihelyst megszületik a gyerek kijelentik, nekik szükségük van a magányra, a ketten töltött időre.

Hagyják sírni a babát, este ha sír ha nem ott hagyják a szobában, majd elalszik alapon.

Van akinek elalszik tényleg sírás nélkül, van akinek álomba sírja magát a baba.

És a szülők örülnék, hogy milyen ügyesek voltak, hogy így sikerült raszoktatni a gyereket az elalvás rá.



De ezt NEM rád értem kérdező.

Azért amit te csinálsz, nem ilyen drasztikus, de NEM is a legjobb.

Hagyd a francba a takarítást, a főzést.Most a baba az első, az ő igényei az elsők.

Aki szerint nem így van, mert szoknia kell a sírást, annak gyereket sem kellett volna valallnia.

márc. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyerekkel az egész élet priorizálás. Én azt nem tartom normálisnak, ha mindig mindenben a gyerek az első és azt sem, ha nem. Vagyis részemről valahol az arany közép van rendben.

Pl. nem folytatom a porszívózást, ha hallom, hogy a gyerekem sír, vagy a mosogatást, mosás bepakolást, ezek tökre ráérnek. Ha éppen elkezdtem a kaját, akkor is elzárom, odébbrakom és megyek a gyerekhez. Én sosem tudtam volna nyugisan főzeléket rántani miközben ordít az újszülöttem a háttérben, de ha pont jön a postás és akkor kezd üvölteni, akkor kilépek a postáért, mert azt a fél percet valóban kibírja és inkább ez, minthogy be kelljen mennem az értesítővel a postára. :) Nyilván ha éppen a wc-n ülök is befejezem a dolgomat, de nem keltetem még 20 percig miközben a telefonomat nyomkodom (bár ez felénk inkább férfi szokás), pláne ha hallom, hogy a gyerek sír közben.

Nálunk már két gyerek van. Így már köztük is priorizálni kell, ha akarom, ha nem. Éppen ezért nem gondolom, hogy rossz anya vagy, mert ez nálunk már az élet velejárója, de alapvetően egy házimunkát sem gondolok fontosabbnak, mint a gyerekeimet.

márc. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
0%
Reagálsz az igényeire, hisz ha sír odamész, megnyugtatod, felveszed, attól, hogy ez nem azonnal van még nem lesz semmi baja. Ahol nagyobb gyerek is van és el kell látni már nem is működik ez a csapot-papot otthagyok hozzáállás, mert épp sír a pici. Nyugodj meg, nem lesz semmi baja. 🙂
márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
76%
Figyelj a babám 7 hetes a tied 6. Ők még nagyon kisbabák. De minden nyekkenésre felkell kapni egy ilyen kisbabát.Nyugi nem manipulál hogy vedd fel. Azért sír mert szüksége van rád. Én akkor főzök amikor a párom hazaér így ha alszik a lányom vagy esetleg fennvan akkor is ő foglalkozik vele mig ellátom a napi főzést. Akkor vagy rossz anya ha azthiszes hogy a babád azért nyekken mert manipulálni akar. 5-6 perc ne haragudj sok a kis agyuknak. De te tudod. Én nem hagyom sírni a lányom és csapot papot otthagyok ha hallom hogy sír.
márc. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!