Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet ültetni a...

Mikortól lehet ültetni a babát? 5 hónapos babáról van szó. Folyton ülne, és ahogy(NAGYON RITKÁN) húzom fel kezén fogva hogy “üljön”, mostmár nem csak ülni, hanem állni is akarna. Valamint milyen ártalmai lehetnek ha felültetem?

Figyelt kérdés

Nem szórakozok a kérdéssel, tényleg nem tudom. Utána olvasni meg nem merek mert olyat is kidob amire nem vagyok kíváncsi, nem akarom tudni, másik témával kapcsolatban is.

Illetve lenne mèg egy kérdésem, tudom hülyének fogtok nézni. De nincs kitől megkérdezzem, plussz névtelenül meg nyugodtabban is kérdezek. Tegnap férjemnek mutattam, hogy ha megfogom a kezét ès húzom fel, már állni is próbál. Így felhúztam állásba 3x, boldog volt, nevetett, azóta is minden ok. De olyan bűntudatom lett, hogy babakompot se akarok neki venni én meg vagyok ilyen hülye hogy csak kezénél tart a felhúzom. Anyának lenni nehéz és néha elba**a az ember. De ugye ettől se lehet baja?



márc. 14. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha magától nem csinálja még, tilos rásegíteni vagy kényszeríteni. Ne húzkodd azt a gyereket, nagyon ártalmas!
márc. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Milyen artalma ? Szetcsezett gerinc, DE az nem most fog jelentkezni ( mielott meg irod, hogy de hat nincs baja ), hanem majd iskolas korban gerincferduleskent, hatfalyas, rossz tartas, aztan 30 evesen johet a gerincserv mutet, stb.

Tilos ultetni es allitani is, mig magatol nem csinalja. Ules kb. 8-10 honaposan, allas 1 ev korul.

márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Majd ha saját maga ül mán onnantol. Gyermekenként változik
márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Akkor en jövök mint cáfolat. Ez csak Magyarorszagon van, hogy kb sikítoznak, ha segítesz neki ülni kicsit, amikor már szeretne. Más országokban nincs ez a riadozás, ültetik a babákat, aztan megse geeincsérves a komplett lakosság. Nyilvan nem kell egész nap ültetni, de ha mar ügyesen tartja magát, csak még nem ült ki magától, akkor miért ne ülhetne egy kicsit. Vagy mondok jobbat, engem 4 hónapos koromtól hozzatáplaltak etetőszékben. 40 eves vagyok, makkegészséges, pici hatfájás se, sportolok, gyereket hordozok, szalegyenes a tartásom.
márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
#4 de mire siettetik a gyereket? Mit akarnak vele elérni? Hogy "nézd Mancika az én babám már okosabb mert tud 5 hónaposan ülni"?? Más értelmét nem látom...
márc. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
4-es, Nyugat Europaban lakom, pont hasonlo a szakmam, es nem, rohadtul nem ultetik itt sem a babakat, mondjuk is a szuloknek, hogy tilos !
márc. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a válaszokat! Nem csinálom többet. Akkor a tilos az azért tilos amiket a 2# írt? Egyébként köszönöm a választ!

4# neked is. Minden választ szívesen olvasok, hisz azért tettem fel a kérdést.

6# megkérdezhetem, hogy akkor ha tartom az ölembe a babát, ott se szabad hogy üljön? Persze úgy hogy fogom ha nem akkor azt se csinálom többet.

márc. 14. 12:13
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ülni nem képes gyereket minimum 120 fokban dönthető ülésbe kell tenni. Különben tönkremegy a gerince.
márc. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
márc. 14. 12:22
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad ültetni, majd ha magától kiül, mászásból. (Az hogy felhúzza magát nem ülés és terheli a gerincet. A gerinc melletti izmokat majd a sok kúszás, mászás edzi meg 🙂). Ekkorát ahogy írták, döntve tudod "ültetni", végig tápasztva a gerincét. Az, hogy felhúzza magát egy reflex, amibe megkapaszkodik azt húzza, nyilván ha az nem megy közelebb akkor ő emelkedik el (egy újszülött is simán megtartja a saját súlyát ha kapaszkodik. Erre voltak kísérletek, hogy "lógott" a baba, ösztönösen nem engedi el). Ahogy az is, hogyha a lába hozzáér valamihez elnyomja magát, mintha próbálna felállni, de nem állni szeretne. Ha húzod fel a kezét reflexből tolja ki magát, nem akar leesni. Persze neki mókás, mert játéknak veszi az anyjával. De attól még a gerincét rosszul terheli. Ennek nem most lesz következménye, lehet nem is lesz látható később sem, nem törvényszerű, de nem tudni, hogy ő "megússza" vagy nem.
márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!