Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan még nem is próbál...

4 hónaposan még nem is próbál fordulni. Ez normális? Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
Jövő héten 4 hónapos lesz a lányom, de nem nyúl játékért és fordulni se próbál. Szokott hason lenni, változó meddig bírja, de mindig én fordítom át. Szoktam hagyni kicsit a szőnyegen egyedül, hogy nem instruálom, hátha magától próbálkozik, de ha én nem segítek, ő csak hanyatt fekszik és nem is próbálkozik. Igyekeztem játékkal oldalra fordítva irányítani, de mivel annyira nem hozzák lázba a játékok, nem is nyúl értük, így csak nézi, és nem próbál utána fordulni. Néha úgy érzem, túl sokat nyektetem a szőnyegen, de ha hagyom egyedül, hamar megunja és kiabál, hogy üljek vissza szórakoztatni, játszani. Mit kéne máskèpp csinálnom, hogy segítsek neki?
márc. 14. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapig kell átfordulnia,ráér még bőven.
márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

6 hónapos korig kell átfordulnia. Nem mimdegyik baba fordul át 4 hónaposan. Fiam 4,5 hónapos nem fordult még át.

Nálunk korábban gond volt hypoton váll és nyak. Tornára jártunk sokáig. Már nincs semmi baja és ami volt lemaradása behozta. A 4 hónapos státuszon mondta a védőnő, és a tornász is korábban, plusz a gyerekorvos is, hogy max 6 hónapos korig kell a babáknak fordulni. Ha mindrn más rendben nála nincs baj akkor csak várj még. Ha megérett rá át fog forsulni.

márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
4 hónapos statuszon kérdezik az oldalra fordulást. Sztem a kérdező erre kíváncsi, nem a házról hátra vagy hátról hasra. Azt még nem kell tudnia, de hátról oldalra lassan azért igen. Én a lábát szoktam felhúzni és onnan könnyen billen oldalra. Előbb utóbb rájönnek sztem. A játékkal motiválás jó ötlet. Mást nem nagyon tudsz szerintem.
márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*házról=hasról
márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!