Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mit csinálok rosszul?

Szerintetek mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiam csak 7600 gramm 6 hónaposan 7100 gramm volt. Védőnő szerint nincs vele semmi baj mert sokat mozog. 6x eszik egy nap ebből 2x rendes ételt amit készítek neki. Lassan emelni fogom 3x rá a rendes eltelt. Az tény hogy most nőtt meg kúszik mászik mint a kis ördög de akkor is aggódom. Jövő héten megyünk gyerek orvoshoz. Áprilisban meg vissza védőnő hoz súly mérésre. Szerintetek mi lehet a baj?
márc. 14. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj, nem kell folyamatosan hízzon. A kisfiam 2,5évesen 11kg védőnő szerint rendben van.
márc. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Semmi baj sincs, egy átlag gyereknek fél évesen 6 kg körüli súly a normális, egy évesen 10 kg az átlag.

A gyerekeknek fél éves kor után egyre lassabban nö a súlya, ha nem így lenne, akkor három évesen 20-30 kilósak lennének!

Ne akard erövel hízlalni, a súlya is meg a gyarapodása is tökéletes, a "rendes ételböl" meg ilyen korban a 2 inkább sok, ne akard eröltetni a hízást!

márc. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Rendben nem fogom erőltetni. Csak annyira meg ijedtem hogy valamit rosszul csinálok és azért nem fejlődik. Unokatesomék babája nem nagyon hízott és korházba került. Teljesen ki idegeltek hogy lehet nálunk is ez a baj. Hányszor kell ennie 9 hónaposan? Első gyerek az erdőben vagyok vele. Nem kaptam normális tanácsot a védőnő től.
márc. 14. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A szakember (védőnő) szerint nincs baj. De ha itt írna egy anonim idegen, hogy baj, akkor meg elhinnéd? Nem is értelek.
márc. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 6 és 12 hónapos kora között összesen hízott 900 grammot.

Fiam 600 grammot.

Mindketten makkegészségesek voltak és azóta is azok.

A második félévben mar nem kell hízó disznó módjára gyarapodni.

márc. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!