Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyenlőtlen gyarapodás 3,5...

Egyenlőtlen gyarapodás 3,5 hónaposan. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 3,5 hónapos és az "elvárt" heti 150 g gyarapodáshoz képest pár hete jó, ha átlag 100g-t gyarapodik. Azaz pár hétig egymás után 100g volt/hét a gyarapodás, aztán 170g és most 80g. Én rettenetesen kivagyok, mert mindig mondja a védőnő is, hogy ez nem túl sok, pedig rengeteget eszik. Ma pl. reggel 6:30-tól 9:30-ig 3X!!! evett gyakorlatilag letettem, és egyből utána jelezte, hogy éhes.. Nem értem, hogy ez miért van.. Egyébként jó a kedve, este nagyokat alszik, csak a gyarapodással vannak problémák. Már ott tartok, hogy alig várom, hogy lassan adhassak neki gyümölcsöt, mert úgy legalább tudom, hogy mennyi ennivalót kap. Volt mással is így?
2010. okt. 26. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:

NINCS OLYAN HOGY ELVÁRT 150 GRAMM/HÉT!!!


Az én lányom fél kilólat hízott havonta, ha összeadtam a heti gyarapodásait.

Nem fogyott el, szép 13 kg os lány lett belőle 19 hónapos korára (86 cm)


Ha éhes, adjál neki enni.


Amúgy mennyivel született és mennyi most?

Amúgy védőnő azt mondta, ha egy anyatejes bab meghízza heti bontásra visszaszámolva a 80-100 grammot, az teljesen jó.

2010. okt. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szopik vagy tápszert kap? mennyit eszik egyszerre?
2010. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Anyatejet kap és 3350 g született. Amikor hazahoztuk 3090 g és volt. Tegnap pedig 5440g.

Nem méregetem az evéseit, mert amikor írtam teljesen kikészített a mérleg, mivel a minusz evésektől a + 200 g evésig mindent mért egy-egy evés után, uh a védőnő azt mondta fejezzem be a napi méregetést, mert megkattanok:))

De most éppen mértem és 200 g-t evett

2010. okt. 26. 13:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne is foglalkozz vele, eszik ha éhes a babád, így nem lehet gond. Fiam is 3,5 fél hónapos, ő jóval túlhaladja sz "elvárt" gyarapodást. Eddig 4 kg-ot hízott. Kis haspók, de nem foglalkozom ezzel az "elvárt" dologgal.
2010. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

első


Ne méregesd az evéseit, csak a babát hetente egyszer ugyanabban az időpontban 8én minid vasárnap fürdés előtt mértem az gyerekeimet)

Ha kéri a cicit adj neki.

2010. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

előző

eddig hízott két kilót, az teljesen jó, az én lányom 4 hónap alatt hízott ennyit és csak 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.

Ő 3 hónaposan volt 5,4 kiló, 4 hónaposan meg 5,9 és majdnem 4 kilóval született.

Szóval a tied teljesen rendben van!!!!

2010. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 26. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!