Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megszokta a szélcsövet, vagy...

Megszokta a szélcsövet, vagy rossz élmény?

Figyelt kérdés
Tápszer váltás volt a lányomnak (3 hónapos), a tápszertől székrekedése lett, tehát kemény volt a széklete amit magától nem tudott üríteni, cseppek sem voltak hasznunkra, cukros kamilla tea sem, sem a torna sem semmi hasonló. Végső esetben, mikor már a széklet miatt enni sem akart a pici, és sirdogált, erölködött, de nem ment neki, és a szelek sem jöttek, segítettem neki szélcsővel.. szükség volt pár alkalomra eddig, viszont mindig óvatosan és vigyázva használtam. Sajnos volt egy nap amikor olyan kemény széklete volt, hogy szükség volt mikroklizmára.. Azóta szélcső használatnál vagy 2 alkalommal észre vettem, mintha össze szorítaná a fenekét belül, és pár másodperc után elengedné, ellazul.. ez hozzá szokás vagy fél üríteni? Orvos látta, egészséges a pici. Első babás anyuka vagyok, szóval most jól jönne pár tanács.

márc. 24. 22:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Miert nem valtasz tapszert ??

Borzaszto meg olvasni amit muvelsz a szerencsetlennel 😢

márc. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Válts tápszert.
márc. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Mért volt tápszerváltás?
márc. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Először sokat bukott a tápszertől. Ezért valtottam le gyerek orvos tanácsára! Most szintén az ő tanácsára nem váltottam egyenlőre mert "meg kell szokja az emésztőrendszere" mivel elfogadja a pici és nem bukik tőle. Még mielőtt leszednétek a fejem..
márc. 25. 04:53
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyébként amelyektől bukott, normális állagú volt a széklete de az sem volt magától szinte. Csak addig volt rendszeres széklete amíg anyatejes volt.
márc. 25. 05:09
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal váltanék másikra. Nemérdekelne mit mond az orvos. Látod, hogy szenved a gyerek, nem jó neki amit adsz. Az orvos meg látja havonta egyszer, ő könnyen beszél.
márc. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is első baba, és tápszeres, de nem adtam neki cukros teát. Ne adj neki többet tönkre teszed szegényt. A tápszerváltásnál kell legalább 2-3 hét míg megszokja. Szélcsőt mi is használtunk egyszer akkor amikor már 5 napja nem kakilt. Ezt csak tényleg legvégső esetben szabad és nem folyton. Ártasz vele, ha hozzászoktatod.

Nem tudom milyen cseppet használsz, de nem mindegyik baba ugyanolyan. Pl nálunk infacol segített a barátnőméknél espumisan. De ezek sem egy alkalom után hatnak. Plusz van olyan baba akinél meg semmit sem érnek a cseppek. Hasmasszás, puki torna stb használhatóak és ez az időszak ilyen. Idő míg a baba emésztése kialakul. Segíteni kell neki, de NE adj neki teát meg ilyen baromságokat.

márc. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam az orvosnak hogy látom hogy kinlódik a pici.. Rá lett fogva a növekedési ugrásra, a fogcsirák megindulására (ugyanis nyáladzik, és nagyon sokat rágcsálja a kezét) Amit még észre vettem, hogy érzékeny a taurin tartalmú tápszerre.. poci fájás, nyugtalanság, állandó rugkapálás, nyöszörgés, bukás.. A jelenlegi tápszerrel nincs ilyesmi, a széklet a gond "csak".. Megpróbálom neki a Hipp tápszert. Remélem az megoldja a problémát. :( Nem tudom végülis, hogy ezt a fenék össze szorítást miért csinálja.. Remélem ez is rendeződik a tápszer váltással. :(
márc. 25. 06:43
 9/15 A kérdező kommentje:
Amikor volt az a székrekedése a mikroklizmával, a sürgősségire vittem egyből, ott mondták a cukros kamilla teát hogy miért nem adtunk neki és hogy ők mit csináljanak vele? Akkor kaptam a gyogyszertában a mikroklizmát. :( nem használom rendszeresen a szélcsövet sem, félre értés ne essen, 2-3 naponta használom ha nagyon muszály. 3 hete eszi ezt a tápszert..
márc. 25. 06:49
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért javasolták a kamillát, tudtommal szárít így pont nem jó arra amire javasolták. Plusz a cukor káros ilyen kicsi korban.
márc. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!