Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor nem tudom ,rossz...

Ilyenkor nem tudom ,rossz anya vagyok,vagy gonosz?

Figyelt kérdés

10 hetes a babám. Általában átalussza az éjszakàt. De vannak éjjelek,mikor arra kelünk, hogy sirdogàl, nyüszörög, de sok esetleg ha nem ugrunk ki az ágyból (még a mi szobánkban alszik egyelőre) egyszerre , az első hüppögés hallatàra, hamar abba is hagyja és alszik tovabb. Gondolom, rosszat álmodhat, vagy ilyesmi,de megnyugtatja magát. Azt hallottam , hogy sok anya itt rontja el,mert ilyenkor ők még alszanak,csak álmukban, álmodàs közben adják ki ezeket a hangokat és sok szülő már ugrik is és kapja ki a gyereket az ágyból, aki amúgy aludna tovább. És tényleg alszik tovább, ha nem zárhatók azzal, hogy kiveszem,mert valami hangot ad ki.

Szerintem nem kell éjjel rögtön felkapni a gyereket, csak ha tutira valami baja van. Szerintetek? Kíváncsi vagyok, hogy más is csinálja -e így, vagy le leszek cseszve, hogy "kinzom" a gyerekem.


ápr. 7. 02:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%

Én minden sírásra ugrottam és vettem ki. Ha csak nyöszörgött arra nem, pláne hogy mire idaértem vissza is aludt. Így egyértelmű volt pár alkalom után hogy mikor kell kivenni.


Ezt a hozzáállást viszont nyugodtan felejtsd el:

"sok anya itt rontja el" Nagyon toxikus felfogás, mert saját magadnak és másoknak is mércéket állítasz amibe mindenki előbb utóbb belebukik.

Hidd el minden anya (kivétel az elhanyagoló és bántalmazó szülők) mindent megtesz azért hogy a gyerekének jó legyen és ne sírjon.

Mi picinek hangzavarban altattuk, meg is veregettem a vállam hogy na milyen jól csináltuk, nem kell csendben lenni mellette. Aztán minden szoktatás ellenére eljutott egy olyan fejlődési szintre mikor egy icipici padlóreccsenésre fenn volt. Onnantól néma csendben altattuk, hogy béke legyen. Aztán eltelt fél év most megint úgy alszik hogy lehet meLlette bármit.

Semmi sem állandó, az igényei változnak és ahhoz kell majd alkalmazkodni, inkább ezt jegyezd meg.

ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Szerintem utolsó, akkor is ott rontják el az anyák, hogy minden szirre szarra felkapkodjak és ezzel ébresztik fel a babát. Nekem ez a véleményem, neked más.
ápr. 7. 14:53
 13/20 babyboom567 ***** válasza:
0%

Itt igazából az a kérdés ,mennyi az a "pici nyöszörgés"?2 perc?10perc?2 nyikkanás?

Mert ez a nem mindegy.

De ha sokat hagytad nyüsszögni,akkor már rég "megtanulta",hogy nem számíthat rád.Szóval azért erre ne legyél ennyire büszke.

ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Fiam is ezt csinálta, és mi is felvettük rögtön eleinte, aztán pont ettől kelt fel és vissza se aludt utána, 30-40 perceket aludt így nap közben, aztán persze hullafáradt volt, én meg kivoltam.

Aztán egyszer hagytam, hogy mi lesz, és láss csodát, kb másfél perc nyüszögés (nem sírás, nem ordítás, tényleg csak halk nyekergés) után egy hang nélkül aludt még másfél-két órát.

13-14, te meg menj már ahova gondolom. Ha baja van, akkor nem félálomban nyöszörögni fog, hanem üvölteni. Nyilván akkor felveszi a kérdező is, meg felvettem én is a fiamat anno. Köszi jól van, már 8 éves, és nem utál minket.

ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
15-ös! Köszi, hogy ilyen szépen írtad le az előtted szólónak, amit én nem biztos, hogy ilyen szépen tudtam volna 😀!
ápr. 7. 16:47
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
#13: jobb lett volna, ha nem írsz semmit. Ha a gyereknek baja van, akkor sír. Esetleg ordít. Nyöszörgésre nem kell rohanni, békén kell hagyni. Jó eséllyel visszaalszik. Ha nem, akkor sírni fog és felveszed..Sok baba és kisgyerek kifejezetten hangosan alszik. Békén kell hagyni őket
ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
16! Én is így gondolom.
ápr. 7. 17:45
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt mindenki kitapasztalja és senki sem a saját maga ellensége. Én pl. mindig vártam egy kicsit, hogy a nyöszörgésből lesz-e sírás. Ha lett, felvettem, ha nem, akkor nem.

De egy idő után pl. beállt a szoptatás is, hogy kb. mikor eszik, ha akkor kezdett nyöszörögni pl., akkor sosem vártam meg, hogy sírjon, felvettem, megetettem és aludt mindenki tovább.

Szóval ez olyan kérdés, amit szerintem minden anya kitapasztal maguknál és ha valaki rájön pl., hogy némi nyüszinél nagyobb "kárt" okoz, mint hasznot azzal, ha felveszi, akkor nem fogja felvenni. Ilyen formán számomra kicsit értelmetlen a kérdés.

ápr. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
29%

"Ezt a hozzáállást viszont nyugodtan felejtsd el:


"sok anya itt rontja el" Nagyon toxikus felfogás, mert saját magadnak és másoknak is mércéket állítasz amibe mindenki előbb utóbb belebukik."


Ezzel mélyen egyetértek, nagyon jól fogalmazta meg ez a válaszoló! Amikor mások gyakorlatát ítéled meg ilyen könnyedén, a saját majdani önmarcangolásodnak ágyazol meg épp. Te csak annyit értesz most, hogy van egy véleményed, mi baj van azzal? Ahhoz, hogy ezt felfogd, kellenek az évek.

Üdv: egy néggyerekes szülő

ápr. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"nem ugrunk ki az ágyból (még a mi szobánkban alszik egyelőre) egyszerre , az első hüppögés hallatàra, hamar abba is hagyja és alszik tovabb"

Ha csak hüppög és vissza is alszik, akkor teljesen normális. Mindenki nyammog, nyekereg vagy valamilyen hangot időnként kiad álmában vagy félálomban.

Sírna, ha olyan volna, amiért fel kell kelni.

ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!