Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen programokat lehet...

Milyen programokat lehet csinálni ebben a melegben egy 10 hetes babával?

Figyelt kérdés

Tápszeres,így 3 óránként eszik. Utána azért gyakran be szokott bólintani. Sétálni ebben az időben nem szívesen viszem ki, míg nem veszek neki (holnap tervezem) való naptejet.

De ugye ő még kicsi, szóval azért köt ez a 3 órás kaja is, az idő is, de kezdek bekattanni a szobában is, mert hát elég unalmas, plusz egész emberes gyerek, mellette nem tudok egyelőre főzni, mosni, takarítani, ezeket a férjem csinálja, aki viszont a vendéglátásban dolgozik, így se ünnep, se hétvége, most is estig nyomja, így egy kirándulás sem opció. Szóval ülök a szobában és kb őrzöm a gyereket, ami nekem szenvedés, mert mindig aktív életet éltem.

Ti milyen programot csinálnàtok vele, ami ki tud ebből a monoton légkörből mozdítani?


ápr. 7. 17:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
55%
Ha alszik nem kell őrizni, addig megfőzhetsz vagy csinálhatsz házimunkát hogy ne a férjed szakadjon meg egyedül.
ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%
Kivittem sétálni, április eleje van, nem fog leegni, és vékonyan fel tudod öltöztetni, nem kell naptej.
ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Egyes! Sajnos amint kilépek a szoba ajtajàn valahogy a gyerek megérzi és elkezd ordítani. A konyhába meg sajnos se babakocsiba, se semmi másban nem marad meg, szintén sír. A férjem meg nyilván nem szakad meg egy krumplistészta elkészítésébe, plusz ketten vállaltuk a gyereket, én kínlódok a babával meg ami vele jár, a férjem meg besegít a többi dologban. Munkamegosztás, tudod?!
ápr. 7. 17:48
 4/34 A kérdező kommentje:
Kettes. Tegnap míg a férjem itthon volt 20 percre , gyorsan elültettem az eperpalàntàkat és rák vörösre égett mind a két karom kb negyed óra alatt. Nyilván a babát nem a tűző napra tenném ki, de nem tudom kikerülni a napot és a babakocsi teteje sem mindig véd a besütő nap ellen.
ápr. 7. 17:50
 5/34 anonim ***** válasza:
47%

Ne hülyéskedj már, ha a vendéglátásban dolgozik, akkor is van szabadnapja. Nyilván nem hétvégén, de ez nektek most extra jó, mert ha kirándulni akartok, akkor nincs tömeg ott, ahová mentek.


Persze megértem, ha esze ágában nincs kirándulni, hiszen fáradt. Tényleg nem az én dolgom, de te kérdezted, szóval ne beszólásként olvasd. Ha a gyerekkel házon kívüli programot tudsz csinálni, akkor házimunkát is. A férjed helyében nem várnám el, hogy mindent te csinálj, de egy 10 hetes gyerek mellett azért simán lehet akár főzni is, hiszen a nap felét végigalussza.

ápr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Az én gyerekem nem alszik csak részletekben max 2 órát egész nap

. Persze az éjjelt végig alussza, de akkor nem szoktam nekiàllni porszívózni. A férjemnek heti 1 szabadnapja van, hétfőn, akkor vannak zárva. Én is azt hittem ha bejön a jó idő meg nagyobb lesz a gyerek könnyebb lesz, de tévedtem. Üvöltő gyerek mellett meg nem túl vidám dolog főzni.

ápr. 7. 17:56
 7/34 anonim ***** válasza:
76%
Ha most felöltözteted és elviszed sétálni hidd el, hogy nemfogja leégetni a nap. Nincs ilyenkor már olyan ereje. Sokan itt vidéken ilyenkor mennek ki a kapun a babakocsival. Az én lányom is a játszón van naptej nélkül. Tudom, hogy 18:00 óra van lassan, de ez neked lényegtelen lehet olyan szempontból, hogy otthon vagy egész nap. Ne a kifogásokat keressed, mert régen se használtak naptejet ilyen időben. Nemkell ám mindentől görcsösen félni
ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

6-os! Nem minden nap csinálja az itthoni dolgokat nyilván 🤦.

Végülis tényleg, üvölt a baba? Kit érdekel, majd álomba üvölti magát, nem? Pár napja egy friss anyukát oltottatok le, aki nem ugrott le a budiról ,mikor megnyekkent a babája,meg be merte azt hiszem a főzést fejezni úgy hogy már öt perce sírt a babája.

Hát amúgy hidd el, a kajálàs is pár falatot bekapok módban megy és a pisilés sem fél óra trónolàs a wc-n.

ápr. 7. 18:00
 9/34 A kérdező kommentje:
9! Régen nem is égtünk le 10 perc alatt.
ápr. 7. 18:01
 10/34 anonim ***** válasza:
40%
Mi most voltunk kirándulni 3 gyerek, 4 felnőtt és senki nem égett le, pedig pólóban voltunk. A babára meg gondolom hosszúujjút adsz eleve, így nem éghet le. Kerti munka kicsit más, egy helyben vagy, nem setalsz közben.
ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!