Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok a babátoka...

Hogyan szoktattátok a babátokat hosszabb autóúthoz? Mikortól lett jobb?

Figyelt kérdés
Kisbabám most lesz 5 hónapos, és még a mumusunk a hosszabb autóút, ráadásul most készülünk egy kb. 3 órásra, és eléggé félek tőle. (Nyáron lesz még egy hosszabb is.) Alapvetően mindig alvásidőre időzítjük az indulást, az ok, de ilyen hosszú út alatt nyilván egy idő után már megébred, és ébren elég rosszul viseli az autózást, hiába bohóckodok mellette, az csak egy darabig köti le. Gondolom néhány hónap múlva, amikor beindul a kúszás-mászás és aludni is kevesebbet alszik, még rosszabb lehet. Ti ezt hogy oldottátok meg?
ápr. 12. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Az első tíz percben sírt, aztán cumival elaludt és vegigaludta a négy órás utat.

Szerintem akkor aludt először négy órát egyben, ébredés nélkül

Négy hónapos volt

ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy inkább vonattal mentünk. 5 hósan még gyakorlatilag végigaludta az utat, azzal nem volt gond (mentünk külföldre is, nettó 5 óra volt az út, megállásokkal egész nap tartott, 90%-ban aludt mikor mentünk az autóval).


Onnantól, hogy nem aludt ilyen jól, vonatra váltottunk. Elvolt ő, de csak ölben. Vonatnál ilyen 12 órás utakat is simán jól viselt (mi kevésbé, de még mindig jobban, mintha végigordítja az autózást).


Most már két éves, egyelőre maradunk a vonatnál. Most már úgy tervezzük az utat, hogy az átszállásoknál bő egyórás szünetek legyenek, és addig felkeresünk egy játszóteret a közelben.

ápr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mi mentünk úgy, hogy közben ordított. Másfél évesen kezdték el lekötni a mesék, rajzfilmek, addig még az sem segített, pedig én lelkiismeretlenül próbálkoztam. Nem segített az előre-hátrafordítás, az üléscsere, a meseolvasás, az új játékok, a semmi. Egyszerűen ő utált autózni. Kerültük is, amennyire lehetett, 20 percet végigüvölteni azért még mindig nem olyan, mint órákat (egy nyaralásról Horvátországból hiába indultunk haza hajnalban, félúton felébredt és a maradék 3-4 órát egyhuzamban végigordította, nem volt jó). 1,5 évesen javult, amikor mesét tudott nézni, amíg mentünk, azóta meg már nagylány, 4 éves, már lehet vele beszélgetni is, meg amúgy is már élvezi.

A kistestvére nulladik pillanattól szeret autózni, ő csak elunja magát idővel, de akkor megállunk, játszunk kicsit, szopizik, mittudomén, és utána megyünk tovább minden gond nélkül. És ő még mindig hátrafelé néz és 1,5 éves, de nem néz mesét menet közben és egyáltalán semmi baj nincs vele. Szóval ez nagyon habitus függvénye és nem azon múlik, hogy ki mennyit szoktatja.

ápr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Hát, ha menni kellett, akkor mentünk. Ha ordított, akkor meg ordított, röviden így. Nem nagyon volt választása. Van 2 autónk, ráadásul az egyiket akkor vettük szalonból, amikor a kicsi megszületett, hát az kellett volna, hogy ezek után buszozzunk meg vonatozzunk.

Fiammal nem volt ilyen gond amúgy, lányommal előfordult.

Most sincsenek annyira oda az autózásért, pedig már 8 és 4 évesek. Persze már nem ordítanak, de egy 1 órás úton nagyjából 15 perc után már kérdezgetik, hogy mikor érünk oda. Csak most már azért le lehet őket kötni.

ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem szoktatás kérdése. Vidéken élnek a szüleink (2 órára tőlünk) és egyébként is sokat autózunk. Nagyon sokat próbálkoztunk mindenfélével lekötni, megfordítani, másik ülésbe tenni, vékonyabban/vastagabban öltöztetni, alvás időben indulni, kipihenten menni, mesét nézetni vele, blabla... Semmi nem segített, csak az idő. Kb. 1,5 éves korától kezdett jobb lenni. 2 hónap múlva lesz két éves, de még mindig alvás időben indulunk csak el a szüleinkhez, vagy nyaralni, így alszik egy-másfél órát, a maradék időben elnézelődik. Ha hosszabb az út, akkor félúton megállunk egy nagyobb szünetre.
ápr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk sem jött be semmi illetve olyan másfél évesen lett az ingerküszöbb 1 órásra kitolva ez már óriási szó volt. Nálunk azota kiderült, hogy rosszul van a kocsiba, ha többet megyünk még mindig hányás a vége.
ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 1,5 éves korára mertem vele egyedül kocsiba ülni, addig csak úgy tudtunk utazni ha én hátul ültem vele és lekötöttem. Cumival néha aludt, olyankor előremásztam 😅
ápr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Oj de le lettünk pontozva mi, akiknek először sírt a gyerek, aztán abbahagyta, vagy elaludt 🙄🤣🤣
ápr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8# Lehet, hogy azért mert nem az volt a kérdés, amire ezek a válaszok érkeztek. :)
ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig van itt minden féle jó ötlet.

Cumi, lehet hogy azért sír mert rosszul van,(ha így van akkor akármit bevethetnek nem lesz nyugodt a baba), lekötni énekléssel, stb.

Egész jó válaszok érkeztek szerintem.

Egyik sem olyan, hogy kiiktatása lenne, vagy ilyesmi.

ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!