Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeret furdalás, mert...

Lelkiismeret furdalás, mert nem biztonságosan altatom a babám?

Figyelt kérdés

1 hetes múlt és pár napja nem hajlandó a kiságyában aludni. Rengetegszer eljátszottuk, higy felkel, szopi, elalszik, átteszem az ágyába és csak nyüglődik. Kis idő múlva elfogy a türelme, ekkor újra címre teszem és kezdődik az egész előről.

Emiatt éjjel már vele alszom. Evés után az ölemben, mellkasomon, mellettem elalszik és ekkor maradok vele aludni. Legalább így alszunk.


Tudom, hogy a kiságy az ajánlott, mindenféle takaró és cullang nélkül, de egyszerűen nem tudom így lerakni aludni. Emiatt lelkiismeretfurdalásom van, nem szeretném véletlen a takaróval megfujtani vagy ráfeküdni.


Volt valaki hasonló helyzetben?


ápr. 13. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztonságosan alszotok, csak arra figyelj nehogy ráfeküdj. Sőt, a közös alvással csökken a bölcsőhalál esélye. Én is aludtam a babámmal anno, sose volt olyan, hogy majdnem ráfeküdtem volna. Jól csinálod, hallgass az ösztöneidre. Neked is kell a pihenés!
ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem is alszom mélyen mellette, mert úgy figyelek rá. De mégis jobb, mint a semmi.
ápr. 13. 19:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam születése óta velünk alszik, egyszer sem feküdtem rá, nem esett le az ágyról.

Ez miatt sosem volt lelkiismeret furdalásom.

Nekünk így volt kényelmes.

ápr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam szuletesetol kezdve kulon szobaban alszik, de ha nem tudott volna ott elaludni akkor gondolkodas nelkul egyutt aludtunk volna. Igy is volt, hogy kozenk kerult mar par hetesen is, mindketten nagyon eberen aludtunk akkor.
ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a babaöblöt tudom ajánlani, ha aggaszt ez az egész. Nálunk az első fiam amúgy is rossz alvó volt, de őt is rácsos ágyában altattam. Volt hogy fél óránként ugráltam ki az ágyunkból és mentem oda hozzá(szobánkban volt a kiságy, két lépésre az ágyunktól).Közel másfél évig alig aludtunk, azután közénk került. Igaz már 3 éves és még velünk alszik, de mi nem bánjuk. Most a második fiamnak vettünk babaöblöt és közvetlen az ágyam oldalához van rögzítve, a felőlem lévő oldalát lenyitottuk. Így ha ébred sokszor csak elég odaadnom a cumiját vagy megfogom a kezét hogy érezzen és alszik is. Légzésfigyelőt is tudtunk alá tenni. Bánom, hogy ezt a babaöblöt nem próbáltuk az elsőnél. Lehet nem vált volna be neki, mert mondjuk olyan habitusú baba volt, de egy próbát megért volna.
ápr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lányom 2éjszakát aludt a kiságyba utánna közöttünk babafészekben. Így kényelmessen tudtuk mi is aludni nem feküdtünk rá a takarót se húztuk rá soha. De tudom még javasolni hogy húzzátok oda a kiságyat a ti ágyatokhoz és szedjétek le az oldalát a kiságynak mintha babaöböl lenne. Vagy vegyetek egy babaöblöt bár azt max 6hónapig lehet használni.
ápr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél én is féltem, a második már a kórházban is velem aludt. Mindkettő borzasztó alvó, őszintén szólva az elsőnél még volt kapacitásom a biztonságos alváson aggódni, a másodiknál már ott tartok hogy bárhogy, csak aludjunk.
ápr. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve együttalvásra készültem, szülés előtt már vettünk babaöblöt. A kórházban is együtt aludtam a babával már, az éjszaka bejárkáló csecsemősök se szóltak érte, az első gyereknél csak annyit segítettek, hogy hogy helyezkedjünk, hogy kényelmes legyen, de amúgy nem volt gond, pedig hát a kórházi ágy nem egy széles valami :D Otthon meg a nagy franciaágy, plusz a babbaöböl, laza ügy. Még úgy is kényelmes, hogy most már négyen alszunk együtt, mert a 3 éves nagylányom is közénk jön az éjszaka egy pontján :D

Lehet biztonságosan is együtt aludni. Vannak veszélyei az együtt alvásnak, igen, vigyázni kell a párnával és takaróval, de ha utánaolvasol, hogy hogyan kell biztonságosan csinálni, akkor szerintem sokkal jobb, mint amit most próbálsz csinálni. Nyilván ha valakinek elalszik a kiságyban a babája mindenféle sallang nélkül, annak marha nagy mázlija van, de ha valakinek nem ilyen babát dobott a gép, akkor ott az együttalvás szerintem életmentő.

ápr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell lelkiismeret furdalás. Jól csinálod. Mindenki így csinálja aki akar aludni éjszaka.
ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megnyugtattatok, köszönöm. Van babaöblünk, abba próbálom átrakni, de ébred.


Babafészek is van, megpróbálom abba rakni következő éjszaka.

ápr. 14. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!