Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás befejezése után...

Szoptatás befejezése után adtatok tejitalt/tápszert a babátoknak?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kislányom, úgy tudom 2 eves korig kellene a napi 500 milli tejalapú tápanyag. Doki szerint tejitalt kell adni ilyenkor, de nem akarja meginni :/
ápr. 13. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Bolti tejet .

Mai napig issza reggel este.

Két éves.

ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt se issza :D fintorog tőle
ápr. 13. 21:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor adj neki tejtermékeket.

Van aki szoptatás után semmit sem ad a gyereknek(tejitalra, tejre gondolok)

ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Sajt, túró,stb. Még jobb is mint a tejital.
ápr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

Nem. Én nem adtam neki ilyesmit. Őszintén, eszemben sem volt rászoktatni ezekre.


Amúgy tejet sem adtam neki egész az oviig (4 évesen kezdte mert évvesztes) semmi szüksége nincs rá. Abszolút egyet értettem a gyerekorvosunkkal aki szerint a tehentej káros az ilyen kis gyereknek.

Adtam vajat, sajtot, túrót, joghurtot stb.. de tejet nem.

(Nem akarok ennél mélyebben belemenni de csak gondoljunk arra hogy a bolti sovány tejben decinként 5g extra gyorsan felszívódó szénhidrát van. Sok birka nő nyomja a gyereknek a tejet a meg birkábbak a tejbe a cukros kakaót aztán csodálkoznak ha a kis cuncika 40 kilós lesz 6 évesen meg 25 éves korára cukros.. szóval már csak ezért sem jó a tej.. önmagában se..)

ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
5, azért ne haragudj, lebirkazni mást mert máshogy csinálja a dolgokat mint te, kicsit erős
ápr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Az 5-ös tök jól leírta és le lett pontozva. Kicsit elkéne gondolkodni, miért fáj ennyire az amit írt, lehet azért mert igaz.

Bár tény hogy a megfogalmazásából kihagyhatta volna a birkázást, de ez van. Attól még a többi része hasznos.

ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Hasznos, de a birka az tényleg túlzás.

Szerintem pont az miatt pontozták le

ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
2 évig szoptattam, nem adtam tápot vagy tejpépet vagy tejitalt.
ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Sima tejjel próbálkozom, ha kéri-kéri, ha nem-nem. Amúgy vizet kap, néha higított gyümölcslét, limonádét, reggel kefirt (ezt nagyon imádja), és ebben ki is merül a folyadékbevitel. Ja, meg levest, persze. Amúgy a tejalapú étkezésnek része a korábban már említett sajt, túró, joghurt, kefir, stb. Teljesen jó ez így, nem kell feltétlenül még tápozni egy 14 hónapost.
ápr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!