Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszáspárti vagy ellenző?...

Babaúszáspárti vagy ellenző? Melyik vagy és miért?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 14:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én nem ellenzem, szerintem jópofa, csak én magam utálok medencébe menni, ezért soha meg nem fordult a fejemben, hogy elmenjünk.

Saját fürdőkádunkban mindkét lányommal "úszkáltam" egyszer -egyszer.


Emellett azt gondolom, hogy úszni úgyis megtanulnak majd, illetve nem vágyom fertőzésekre és betegségekre, amiket el lehet kapni (persze tudom, azt akárhol máshol is lehet...), és nem utolsó sorban nem is a mi pénztárcánknak való.


De akinek van kedve, csinálja! :o)

2010. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én nem ellenzem egyáltalán, de mi nem járunk. Most lesz 2 éves. Nemsokára majd együtt eljárogatunk uszodába, és szép lassan úgyis megtanul úszni, muszáj lesz neki (is) :) Minket sem hordtak babaúszára, és mégis tudunk úszni.


Mellesleg én sem szeretem az uszodák hideg vízét, ha nem muszáj.

2010. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én csak biztatni tudok mindenkit, hogy menjen. A kisfiam 3 hónapos kora óta járunk. Most lassan 2 éves. Hihetelenül imádja a vizet, magabiztos, ügyes. Rengeteget segít a mozgásban, az immunrendszer erősítésében, a tüdő térfogat növelésben, a gyerekekkel való ismerkedésben, a hajmosásnál stb. Hála Istennek mi még eddig nem voltunk betegek és a doki bácsi szerint ez nagyrészt (persze sok más mellett)az úszásnak is köszönhető.

Én csak ajánlani tudom mindenkinek. Ha lehet 6 hónapos kor előtt még elkell kezdeni, mert addig még meg van nekik a búvárreflekszük.

2010. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A babaúszás órákat ahol tartják felszokták melegíteni a vizet, úgyhogy nem kell benne fázni. (Én is fagyos vagyok, úgyhogy örülök én is)
2010. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon sok előnye van, de szerintem hátránya is. Én nem gondolom, hogy egy ekkora babát szívesen vinnék bele olyan vízbe, amelyikben idegenek vannak és nem mellesleg nálunk 3000 ft/alkalom. Köszi!!! Ha nem mész legalább hetente, akkor nincs sok értelme. A családi pótlék éppen kifutná talán , de a benzint, meg a saját költségemet, meg az úszópelót még nem is számoltam. Ez is olyan, hogy enélkül is fel fog nőni a baba, de ha valakinek van rá kerete, ideje és nem félti a fertőzésektől a babát, akkor miért ne?
2010. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én éppen most gondolkozom rajta. 4 hónapos kortól lehet vinni a babákat, és ahogy fürdik, azt gondolom, hogy élvezné. Ha meg nem, hát abba is lehet hagyni. Nálunk 5.500 Ft a 6-szor fél óra.
2010. okt. 27. 15:09
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó, de én nem vittem a fiam. Ettől függetlenül imádja a vizet, néha úgy érzem, azt hiszi, ő egy hal. Egész nyáron alig lehetett kihozni a vízből, ment mint egy kacsa:)
2010. okt. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Jó dolog, ha anyagilag belefér. A babák imádják. Te magad is meg tudod tanítani a merülésre, egy kis utána olvasással, ha félsz a fertőzésektől. És persze sok mondóka, és dal mehet mellé.

[link]

[link]

2010. okt. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mi nem járunk babaúszásra, mert a legközelebbi lehetőség is 40km-re van. Viszont egyik ismerősünknek van otthon fedett medencéje (ja igen, nekik jól megy...), szóval ide bármikor mehetünk és mi 5 hónapos kora óta ide hordjuk. A kisfiam egyáltalán nem fél a víztől, simán beledugja a fejét, nincs hiszti, ha víz megy a szemébe stb. Nyaralásunk alatt mindenki azt kérdezte, hogy hordjuk babaúszásra? :) Én egyébként nagyon jó dolognak tartom, ha közelebb lenne hozzánk, biztosan vinnénk. Biztos vannak annak is veszélyei, fertőzés stb., de szerintem az előnye több.
2010. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mi nem járunk, mert a városunkban nincs, de ha lenne én biztosan mennék.

Egyébként szerintem aki jár, mindenki javasolni fogja, akinek meg nincs rá módja (anyagilag elsősorban), úgyis lehurrog. Ez itt már csak így szokott lenni.

2010. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!