Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is fordult elő izomtónu...

Másnál is fordult elő izomtónus eloszlási zavar a babájánál?

Figyelt kérdés
Aztmondták lehet 20-25x kell járni majd Dévény tornára. Másnál segített? Remélem rendben lesz a picikém! 😔

ápr. 19. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

1, neurológus az első nem a himi humi Dévény.

A Dévény konkrétan rosszabbíthat is a tüneteken, ha nem neki való.

2, izomtónus-eloszlasi zavar gyűjtőfogalom. Nem mindegy, hogy hipotón vagy hipertón és hogy hol és mennyire.

3, 20-25 Dévény... Röhög a vakbelem. Havonta több tornára volt szükségünk.

ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Ne haragudjatok, de nem hagyhatom szó nélkül.1-es, miért vagy ilyen arrogáns? Sosem értem, akik így reagálnak egyes kérdésekre. Mert hát erre való az oldal nem? Kérdésekre. Ha tudná, nem tenné fel. Miért kell ilyen lekezelőnek lenni?
ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a google helyett van az oldal. Nem is az orvos helyett.
ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem igaza van az első válaszolónak (nekem nem is tűnt arrogánsnak amúgy, sokkal normálisabb kérdésekre olvastam már itt durvább választ frusztrált emberektől 🙂).

Lényeg, hogy nem kellene Dévényessel kezdeni senkinek, hisz ők nem kompetensek diagnózis felállításában, mégis mindenki ezt szokta ajánlgatni ezen az oldalon.

A dévényes/gyógytornász normális esetben egy problémát kezel, amit a neurológus állapít meg, ha pedig látta már a babát a doki, akkor ő jobban tud válaszolni a kérdező kérdéseire is, hiszem meg tudja állapítani, hogy mennyire súlyos a probléma.

Az én kisfiam egyébként feszes volt, 2 hónapos korától 13 hónapos koráig járt heti 2 alkalommal gyógytornára, és heti egyszer jött a magán konduktor is, és itthon is tornáztatni kellett (az elején napi 3x!). Lemaradva soha nem volt, mindent időben csinált, nem maradt ki mozgás, idegrendszeri problémát sosem találtak, de a lezárás feltétele az önálló elindulás volt.

De ez csak egy példa, nem tudhatjuk, hogy a Te babádnál mi a probléma.

ápr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És sima gyerek neurológushoz vagy fejlődés neurológiára kell menjünk?
ápr. 21. 08:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!