Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magyarországon anyakönyvezhető...

Magyarországon anyakönyvezhető a Lestat név ?

Figyelt kérdés

A párommal ez első gyerekünket várjuk és nem rég tudtuk meg hogy kisfiú .

Mind a ketten hatalmas rajongója vagyunk Anne Rice vámpír krónikáinak ezért is szeretném ezt a nevet adni a fiamnak .

A párom francia így a hozzà illő családnév is meg lenne .

Lehet e anyakönyvezhetni lehetőleg úgy hogy nem kiejtés szerint szerepelne a papírokon.


ápr. 24. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha egyik szülő külföldi, akkor minden gond nélkül adható külföldi név.
ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Franciaországban ez egy adható név? Ha igen, akkor az első válasz alapján itthon is lehetséges. De én nagyon meggondolnám ezt még a helyetekben.
ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem először fel kéne nőni, és utána gyereket vállalni.
ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha a kazetta, és az erdő az, akkor ezen se lepődnék meg.
ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

:D nekünk egy Mariusunk meg egy Claudiánk van.

Amúgy nem hiszem, hogy a Lestat anyakönyvezhető lenne. Meg amúgyis, ennyire ne toljatok ki a gyerekkel. Szénné fogják őt cikizni a neve miatt. Válasszatok inkább olyan nevet, ami krónikákban IS szerepel, de nem teljesen nyilvánvaló, hogy szegény gyereknek lüke szülei vannak.

ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .

Hidd el fel vagyok nőve a feladathoz ez nem a név választáson múlik .

Itthon szeretnék szülni viszont Franciaországba tervezünk költözni a baba születése után. Ott úgy tudom adható név. De mivel itt lesz anyakönyvezve papírok miatt .

Kedves utolsó ha lányom lett volna ő is Claudia lenne .

Gondolkoztam még a Louis illetve az Armand neveken is a krónikákból de nekem akkor is a Lestat név szerelem. Tisztába vagyok vele hogy cikizni fogják itt Magyarországon külföldön már senkinek nem fog fel tűnni ahol iskolába és óvodába is fog járni .

ápr. 24. 20:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra ne vegyél mérget, hogy külföldön senkinek nem fog feltűnni...
ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor ki javítanám magam kevésbé fogják érte cikizni mint itt .

Szerintem szép és különleges név és ha valakit a neve miatt (tudom hogy történt már ilyen ) cikkeznek ott nem feltétlen velünk van a baj .

ápr. 25. 20:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem érted, hogy bár minden nevet lehet cikizni, ha valaki akarja, de vannak olyan nevek, amiknél kizárt, hogy ne cikizzék érte, nem csak valamelyik, hanem több életkorban is. Ott pedig már valószínűleg a névvel van a baj.
ápr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!