Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnád e 1 évessel az utat?

Bevállalnád e 1 évessel az utat?

Figyelt kérdés
Majálisozásról lenne szó baràtoknál, kb 3,5 óra az út + a határ, mivel külföldre mennénk. 3 napot maradnánk. 1 éves a fiam és jelenleg egy 40 perces út is kihívás 😅

ápr. 27. 12:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Igy nem, plusz a hatarnal se tudod mennyit kene varni, lehet lenne belole vagy 5 ora.

Esetleg 2 napra elosztani es megalltok valahol. Nyilvan ez igy hosszu meg maceras, de hidd el, ha sikitva sir a gyerek 3 oran keresztul, az se megoldas senkinek, balesetveszelyes is, igy nyugodtan vezetni se lehet.

ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
55%
A sajátommalnsimán, mett 4 órás utaz is simán bír, mikor családot látogatunk. A tieddel már nem mennék
ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vinném, mivel ebből a 3,5 órából 3,5 óra üvöltés lesz.

A sofőr az első félórában idegbajt kap, hogy nem tud koncentrálni, és garantálom, hogy egyórán belül úgy összevesztek, mint a franc :D

ápr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
35%
Ebben az esetben max este alvás időben indulnék vagy hajnalban mikor még kába. Ha pl ha 7kor szokott kelni akkor 4-5fele. Vagy ha déli alvása több óra szokott lenni esetleg még akkor de sok pihenővel ami legalább 15-20perc.
ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves koráig üvöltött a kislányunk az autóban, utána kezdett fokozatosan jobb lenni. Addig max 2 órás utat vállaltunk (szülőkhöz) és alvásidőben, mert akkor annak minimum a felét végig aludta.

Ilyen formán mi nem indultunk volna útnak, de ezek mi vagyunk. A mi idegrendszerünk nem bírja a férjemmel a keserves sírást, elég volt akkor "lenyelni" ezt amikor muszáj volt valahova menni. Egy 20 perces úton is éreztem, hogy nem tudok úgy koncentrálni a vezetésre, mert zavar a sírása.

ápr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ, a vélemények egyértelműek.

Mi is gondoltunk rá, hogy alvásidőben mennénk, viszont ez is "lutri", hogy épp aludni fog e az autóban is. Illetve ha megállunk a határon akkor 100%, hogy felébred. És nyilván a határt is megszívhatjuk simán. Ez az egyik nézőpont. A másik viszont az, hogy mióta megszülett nem igazán voltunk sehol, jó lett volna nagyon egy kis környezetváltozás, kikapcsolódás, nagyon hiányoznak a barátaink is. És kicsit úgy érezzük, hogy elég ebből, hogy soha nem megyünk sehova, mert "jajj a gyerekkel mi lesz" és kicsit bátrabban kellene hozzállnunk.

De a döntés az lett egyébként, hogy nem vállaljuk be.

ápr. 27. 16:53
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

15# vagyok

Hidd el maximálisan átérzem, nekünk is nagyon nehéz volt ez a része, pláne hogy előtte sosem voltunk otthonülős típusok, minden hétvégén és jó időben esténként is programoztunk rengeteget előtte. A gyerekünk érkezésével 180 fokot vett az életünk és ezt nagyon nehezen viseltük. Főleg én, aki ugye dolgozni sem jártam el otthonról. Viszont egyrészt ÓRIÁSI megkönnyebbülés tudni, hogy ez átmeneti, nálunk már gyakorlatilag kinőtte ezt a gyerkőc (1,5 évesen rohamosan javulni kezdett magától, most 2 éves és már bárhova elindulunk vele), másrészt szerintem nekünk/nektek szülőknek sem jó élmény egy olyan program, amiből órák úgy telnek el, hogy ordít a gyerek és nem tudtok segíteni neki. Az én idegrendszerem ettől mindig tropa lett és ezerszer megbántam, hogy egyáltalán elindultunk úgy, hogy nem lett volna muszáj. Közben majd meghalt a lelkem, mert bezárva éreztem magam, de ha kimozdultunk, akkor meg ez... Állandó "melyik ujjamba harapjak" kategória. Na szóval megértem és nem irigyellek. Szerintem ezt csak az érti igazán, akinek szintén nem szeret(ett) autózni a gyereke és én azt tapasztalom az ismerősi körben, hogy ez a ritkább, így nagyon kevés az igazi megértés ezekkel a szitukkal kapcsolatban.

Mi felfedeztük a közvetlen környezetünket, elmentünk 80 km-re wellness hétvégézni (alvásidőben), vagy elhívtuk a barátainkat magunkhoz kertipartizni, szalonnát sütni, stb. Ezzel tudtuk "épen" tartani magunkat. Kitartás!

ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
15%
Vonattal nem tudtok menni? Ott lehet sètàlni, ülèsre felterdelni, jàtszani út közben.
ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha 40 perc is kihívás akkor nem értem hova indulnál vele 3 órás útra.Nincs értelme, hisz tudod, ismered a gyereked hogy máskor 40 perc is kínszenvedés.Nem szabad.
ápr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Valószínűleg nálunk is marad egyelőre a közeli hely vagy a barátok áthívása, csak sajnos ilyenre sincs sokszor lehetőség, mert a férjem rengeteget dolgozik, nem nagyon tud elszabadulni. Most épp egy szerencsés alkalom lett volna a majálisozás, szabad lesz pár napot 😊


Nem, a vonat nem opció.

ápr. 27. 22:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!