Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féléves babának mennyi folyadé...

Féléves babának mennyi folyadék kell?

Figyelt kérdés
Féléves a kisfiam. 4 hónapos koráig kizárólag igény szerint volt szoptatás, utána kezdtük vele a hozzataplalast. Most ott tartunk, hogy napi kétszer kap már püréket, kb 70 gr pürét eszik meg 1 evésre. A püré után mostmár tapszert kap, mert szeretném abbahagyni a nappali szoptatást. Tapszert így napi kétszer iszik, 120 ml szoktam neki csinálni, de nem issza meg az egészet, csak kb 3/4-ét. Tehát most úgy néz ki az etkezese, hogy reggel 7 körül szopik, utána 9korul még egyszer szopik, majd délben püré es tápszer, es délután 4 körül megint püré és tápszer. Este 7kor megint szopik, es éjszaka 2x kel enni, ilyenkor szintén anyatejet kap. Jól gondolom h nappal ez nagyon kevés folyadék neki? 8 kg most. Tápszert hiába adnék többet neki, nem kéri. A vízzel most ismerkedik, nem nagyon akarja inni még. Mit csináljak?
ápr. 29. 19:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
17%
2-es, anyám büszkén vállalja hogy mind a 3 gyerekét 2 (!) hónapos korában kezdte ismertetni az ízekkel (nem hozzátáplálni, de nem várt azzal se 6 hónapig). Nem tudom hogy igaza volt-e, de egyikünknek sincs semmi baja, se allergia, se intolerancia, még egy gyengébb gyomor se. Ha meg rávágnád hogy szerencse, akkor már nem lehet ez alapján szabályt felállítani, ha a szerencsén múlik.
ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
77%
21# Miért valaki kockáztat szerencse alapon is akár a gyerekével? :D Beviszem a tűz köré, hátha nem ég meg és szerencsém lesz például. Amúgy akkoriban a bilire is kötözték a 8 hónapost, tehát ezek szerint az is elfogadott lehetne ma. Sőt, dédi letette a forró lavór mellé a 13 hónapost, aki beleesett fejjel majd meghalt. Tényleg jó időszak volt régen..
máj. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
71%

Jajj 21-es, regen mas volt a norma, fogadjuk mar el! Egyebkent azt is meg kell jegyezni, hogy regebben jobb minosegu volt a taplalek is, mint ma. Ezert alapbol mar nepbetegseg a rengeteg allergia, IR es stb.

De azt megjegyeznem, hogy engem is koran hozzataplaltak, a kornak megfeleloen ( pl 3 hetesen mar almalevet kaptam, le van irva anyukam “babanaplojaba”, mert igy ajanlotta a 100 eves orvos, videken).

Es van is egy csomo erzekenysegem, emesztesi gondjaim. Most lehet eppen nem ettol, de ki tudja.

máj. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
70%
Ja 21# ez a másik, ha már szerencséről beszélünk. Nem volt két hét után teje anyának és tehéntejet meg tejbegrízt tolt nekem felváltva, büszkén meséli, hogy a tejbegríz után átaludtam az éjjelt... na én meg a mai napig tejallergiás vagyok gyerekkorom óta igazoltan. Az életbe nem fogod megtudni, hogy attól-e, ahogy azt se, hogy végig dohányozta velem a terhességet és asztmás, fulladós vagyok brutálisan, plusz allergiás, korai petefészek kimerülésem lett már 26 évesen...lehet éppen ettől, lehet hogy nem, de tök jó volt a szerencsével játszania. :D 22# voltam.
máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
61%

Tej es szoja allergiam van. Es kb. minden 30-40 -50 eves ismerosomnek van valami vagy allergia, vagy emesztesi gond.

Na , pont ezert valtoztattak az ajanlason, nemzetkozi szinten.

máj. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!