Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mit kell ráadni a...

Mikor mit kell ráadni a babára? Erre van valami szabály?

Figyelt kérdés

Első babám lesz, és nyáron fog születni már elkezdtem kimosni a ruhákat meg rendszerezni és elpakolni és folyton azon agyaltam vajon mit mikor kéne rá adni, mert pl egy hosszú ujju body is egyik vékonyabb másik vastagabb.

Ugyan ez a többivel is.

És nagyon stresszelek ezen, hogy egyáltalán nem tudom, hogy kéne felöltöztetni és mivel neki nyilván nem ugyan az a hőérzete mint nekem igy nehéz.


Legalább is nekem. És jo lenne erre rájönni mire megszületik.



Ezt néztem:


[link]


Ha ez alapján öltöztetem akkor az jó? Meg azért ha kimegyünk és több mint 28 fok van azért elég ha egy bodyban van?

Masok azt is mondják a sapi mindig kötelező. De itt sincs mindenhol.

Teljesen elvagyok veszve.



máj. 3. 09:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jaj de most látom ez csak alváshoz van, szoval akkor napközbe?
máj. 3. 09:34
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Júliusban született a kisfiam tavaly. A kórházban egy rövid ujjú kombidressz volt rajta meg egy kisnadrág. Aztán szóltak a nővérek hogy kapcsoljunk klímát 24 fokra. Akkor kaptak egy hosszú ujjút.

Otthon mivel meleg volt csak body volt rajta napközben. Látni fogod, mikor kell melegebben öltöztetni. A kissapkát azt mi csak kint adtuk rá, és csak azért hogy a nap ne süsse meg.

máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Én mindig úgy öltöztettem,hogy rövid ujjú body, hosszú ujjú talpas rugi. Amíg fel nem állt (12 hónapos korában).
máj. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem kell tulagyalni... a fiam novemberben szuletett, kb ugyan igy tulgondoltam az oltoztetest.

Ha setalni mentek es fulledt meleg van, eleg egy body vagy egy ruha (ha kislany) naptol vedeni kell. Sapka max napellenzos kell ha nem babakocsival viszem hanem hordozod.

Lakasban sem kell tuloltoztetni.

Mindig egy reteggel kell tobbet raadni mint ami neked kenyelmes. Sapka otthon nem kell.

Altatashoz klimatol fuggoen kell oltoztetni. Rovid body meg halozsak. Ha nagyon lehuti a lakast , akkor hosszu ujju vekony anyag body meg halozsak.

máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

A józan észt kell használni, plusz figyelni a baba tarkóját. 28 fokban kintre persze hogy nem kell több, mint egy rövid ujjú vagy ujjatlan body, és sapka még véletlenül sem.

Én még olyat nem láttam, ahol a gyereket alulöltöztették, csak olyat, aki túl.

Egyes anyukák meg vannak hibbanva, de tényleg. Múltkor 24 fokban sétáltunk délután, lágy déli szél fújt. Egy anyuka téli bundazsákban(!) és sapkában tolta a gyerekét babakocsiban, a gyerekből jóformán csak a szeme látszott ki.

Azt hittem rosszul látok.🥵

Én értem, hogy vannak fázós babák, de ez már azért hihetetlen. Anyuka meg pólóban volt... Normális?

máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Off.


5, láttad a bundazsakos kérdést?

Biztos az az anyuka volt az akivel te találkoztál 🤣🤣🤣

máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nem láttam. 😃 De megkeresem.

máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk anno a védőnő azt mondta mindig egy réteggel többet, mint amennyi rajtam van.

Az elsővel működött. A második olyan izzadós, hogy csak egy napozó volt rajta nyáron és elég is volt, ő egyébként júliusi. Úgyhogy én még azt is hozzátenném, hogy a babától is függ.

máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Túl sok időd van, azért agyalsz ennyit. Nyáron raadsz egy rövid ujjú body-t és kész. Volt amikor body se kellett olyan meleg volt.
máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Nyugi, bele fogsz jonni! Ha meg nem, akkor hibazol, de tul fogjatok elni csak figyeld a gyereket, ez a lenyeg.

En pl neha meg mindig tuloltoztetem a fiam, mert egyszeruen en fazos vagyok es magambol indulok ki.

De nincs tragedia, leveszem rola utkozben a pulcsit is kesz, ennyi (1 eves) :D Vagy ha babakocsis setara megyunk es betakartam, akkor leveszem rola azt a takarot, ha melege van.

Oltoztesd retegesen es akkor tudod majd vetkoztetni. Ha melege van, izzad es vagy feszeng, sir. Tudni fogod, menni fog.

Nalunk pl az ejszakai altatas volt nehez egy idoben, mert mire rajottem, hogy szegeny azert kel fel, mert pont, hogy fazik… ilyen is van. Hibazunk, szerencsetlenkedunk, de megoldjuk!

máj. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!