Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg gyeden vagyok 20hós...

Jelenleg gyeden vagyok 20hós gyerkőccel, a gyed 2011. márciusában jár le. Ha márciusig teherbe esnék akkor mit kapnék a második baba után? Illetve a gyerekek után?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
márciusig kellene megszülnöd, nem márciusig teherbe esned.
2010. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem egészen pontos amit az első írt, és bocs első, de információértéke a válaszodnak nulla.


Kérdező:

Attól függ, mikor születik a tesó.

Úgy számolj, hogy az igénylést megelőző évet veszik alapul a második baba utáni ellátások számításánál. Ha ebben az évben 6 hónapot meghaladóan gyesen voltál, akkor a minimálbér lesz az alap. Ha 6 hónapot meghaladóan viszont gyeden voltál, akkor az alap ugyanaz lesz, mint ami az első baba utáni ellátásoknak volt az alapja. Vagyis legfeljebb több lehet a gyed, kevesebb nem, ám a tgyás lehet kevesebb, mert ha nincs 180 bérezett napod (munka, szabi, betegszabi), akkor a tgyásnak ugyanannyi a maximuma mint a gyednek.

Tehát, ha te pl. már most terhes vagy, és jövő július közepéig megszülsz, akkor a 2010-es év lesz mind a tgyás, mind a gyed alapja, amikor nagyobbrészt gyeden voltál.

Ha azonban pl. januárban esel teherbe, akkor az a különös helyzet áll elő, hogy a tgyás alapja a 2010-es év lesz, azonban a gyed alapja már 2011, amikor nagyobbrészt gyesen leszel.

Így a tgyást a béred, a gyedet pedig a minimálbér alapján számolják majd.:(

Ha visszamégy dolgozni, bármennyi napra, akkor a béred lesz az alap. Ha betegállományba mégy, akkor meg a betegszabi (első 15 munkanap) alatt kapott, 70%-os csökkentett vér lesz az alap.

Ha van kérdésed, nyugodtan írj.

2010. okt. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerettem volna a kérdésemre kapni választ,nem arra vagyok kíváncsi,hogy mit kellene vagy mit nem csinálnom!
2010. okt. 28. 12:54
 4/10 anonim ***** válasza:
márciustól 1 évig gyedet kapsz és persze a csp-t, ha közben meglesz a második baba ,akkor utána tgyást, gyedet és gyest, persze nem egyszerre nyilván, hanem egymás után. Akkor már két csp jár. Ennyi. Teherbeesésre nem adnak semmit, csak már kint lévő babára. Ha a gyes alatt születik, akkor nem kapod a gyest a nagyobbikra, csak a tgyást a kicsire.
2010. okt. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak köszönöm!Igazából még nem tudom,hogy mi lenne a legjobb,mert a helyzet a következő,nem tudok visszamenni az eredeti munkahelyemre, mert a beosztást nem tudnánk a bölcsihez igazítani,viszont 3éves koráig mindenképp maradok ott állományban.Az meg még a jövő zenéje,hogy találok-e új helyet,ahol gyes mellett addig tudnék dolgozni(sajnos kisgyerekesek még mindig hátrányban vannak).Ezért gondoltam arra,hogy mi lenne ha maradnék és bevállalnánk a tesót?
2010. okt. 28. 13:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3. válaszoló nem értette a kérdést:)
2010. okt. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha gyeden vagy és megvan a munkaviszonyod, akkor gyes alatt dolgozol, visszamész állományba, kiveszed a szabikat stb...

Közben nem árt ha terhes is vagy, és akkor ugyan úgy jár a tgyás, gyed, a kicsi után, a nagy gyesét lemondod, és két cspt kapsz.

Ha nincs munkaviszonyod már, akkor sajna márciusban szülnöd kéne, hogy járjon a tgyás, gyed, 2csp, ha utána szülsz, akkor gyes egy gyerek után, plusz a 2csp.

Szóval ha van munkaviszonyod, akkor mindegy mikor leszel terhes, szülsz, minden jár, ha nincs, akkor gondban vagy, mert, márciusra újszülöttet kéne produkálni... ha most 4-5hetes vagy az is késő...

2010. okt. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok terhes,bár ha a sors úgy akarta volna,akkor most már 16 hetes terhes lennék,de sajnos a babó elment.Szóval ha márciusban már terhesen elkezdeném letölteni a felgyülemlett szabimat,akkor a szabi lejártával elmehetnék már táppénzre?Azt is figyelembe kell vennem,hogy ha a kisfiam el is kezdené a bölcsit,ha megtudják,hogy jön a tesó tuti kirakják,igazából miatta nem tudok aktívan dolgozni a szabi után.
2010. okt. 28. 13:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Konzultálj béres ismerőssel, aki pontosan tud neked számolni, mi mennyi lenne, és ha megéri nektek, akkor gyorsan egy babó, és gyed után szabikat vedd ki, aztán tp.

Így a gyerekkel is leszel, és még tesó is lesz.

Bár ugye azt tudod, hogy a kicsire az új szabályok vonatkoznak, és neki korábban kell bölcsit kezdeni, miután a gyes is lejár vele...


Sajnálom a kicsit...:(

2010. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

13.08-as:

De összevissza információkat írtál!


"Szóval ha van munkaviszonyod, akkor mindegy mikor leszel terhes, szülsz, minden jár, ha nincs, akkor gondban vagy, mert, márciusra újszülöttet kéne produkálni... ha most 4-5hetes vagy az is késő..."


Ezt gondolom nem komolyan írtad. Ha nincs munkaviszony a gyed mögött, akkor legfeljebb a tgyás jár, a gyed már biztosan nem fog, hiszen biztosítottként jár KIZÁRÓLAG. Megszűnt munkaviszonnyal meg az ember lánya nem biztosított sem gyed, sem más alatt. Vagyis ha nincs munkaviszony, és nem is megy pl. álláskeresésire, akkor kizárólag a gyes fog járni.


És baromira nem mindegy, hogy fennálló munkaviszonnyal mikor szül az ember, mert ha gyesen van az irányadó időszakban, akkor hiába jár neki minden esetleg (ha 147 ezernél több volt a havi bruttó bére) fele annyit fog kapni kézbe, mint az első gyerek után!

2010. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!