Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jelentkeznek az autizmus...

Mikor jelentkeznek az autizmus első tünetei és mik azok?

Figyelt kérdés
Mikortól és milyen jelekre érdemes odafigyelni?

máj. 10. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

4 éves koráig nem kap papírt róla, addigra az óvodában, bölcsődében már jelzik a szakemberek, ha gyanítják az autizmust.

Amit később általában ennek tulajdonítanak, pl labujjhegyen járás, forgás, játékok, dolgok sorba rendezése, stb. 1-3 év között teljesen normális.

Kisbabáknál semmi jele.

máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként már nem ez az első kérdés..Nekem megsem fordul a fejembe hogy a gyerekem autista.. Miért kell gondot kreálni oda ahol nincs??
máj. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

A szemkontaktus és a beszéd hiánya már komoly jel.


Az én lányomon már 1.5 évesen látszott. Pedig enyhe autista (Asperger szindrómás). 20 hónaposan vittem a Szakértői Bizottság elé. Onnantól kapott fejlesztéseket.


Autizmus diagnózist viszont csak 5.5 évesen kapott. Addig ilyen "alibi" diagnózisokat írtak mindig. De látszott rajta, hogy autista már piciként is.

máj. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

3as vagyok.


Pl. 2 éves koráig szoptattam, de sose teremtett szemkontaktust közben. Kb mintha egy játékbabát szoptattam volna.

máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nálunk annyi tünet van, hogy nem figyel a nevére, de mondjuk ha azt mondom "nézd csak", arra odakapja a fejét. Illetve a szemkontaktust van amikor felveszi, van amikor nem, változó. Egyébként mutogat, mondja, hogy anya, érdeklődő, kíváncsi, jelzi ha kér enni-inni. 14 hónapos.
máj. 10. 19:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik gyerek sem figyelt a nevére 14 hónaposan, egyikük sem lett autista. Ez nem tipikus tünet, teljesen normális. Az autizmusnak több tünete kell, hogy legyen, de ennyi idős korban még annyira fejletlen az idegrendszer, hogy nem is lehet autizmust megállapítani.
máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze neten mindenhol azt olvasni, hogy az mekkora tragédia ha 1 évesen nem hallgat a nevére és nagy bajt jelez...
máj. 10. 20:32
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akadjatok már le az autizmusról!

Hosszú hosszú évek, mire diagnózist kap valaki, akkor is ha ordítóak a tünetek, de addig is PONT UGYANÚGY kell nevelni egy autista gyereket, mint egy nt-t.

Rengeteg türelemmel, szeretettel, következetességgel!

Utólag azt mondom, hogy jó hogy nem tudtuk korán, mert lehet beleestünk volna abba a hibába, mint sokan, hogy a diagnózis miatt kb. feladják. Milliószor hallom, hogy erre vagy arra ő nem képes, mert auti. Meg se próbálják, kifogásként használják, elvárják az elfogadást, de tenni vajmi keveset tesznek.

Nyilván nem arról az esetről beszélek, amikor értelmi fogyatékosság is járul mellé.

De nehogy azt mondjuk már, hogy pl: hagyni kellene a 6 éves állítólag ép értelmű autistát szó szerint ugatni (mint a kutya) a boltban, mert most épp ez a mániája (megtörtént eset).

Folyamatos korai fejlesztés mellett, azaz rendszeres neurológiai, pszichológiai kontroll mellett 9 év elteltével lett diagnózisunk.

máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!