Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szemkontaktusnak mikorra...

A szemkontaktusnak mikorra kellene kialakulnia?

Figyelt kérdés
Hol van az a pont, amikor már baj, hogy nincs?

máj. 11. 07:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Miért ha van, megnyugszol? Nem fogsz. Aki ennyire rá van görcsölve a témára, az sosem fog.

Autista gyerekem tartja a szemkontaktust és csecsemőként is tartottq.

máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Hány ilyen kérdés jön még?
máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem az én gyermekem, a sógornőméké. A korai fejlesztőben mondták neki, hogy nála is baj lehet. A 2 nagyobb gyerek most kapott diagnózist és félidős a negyedikkel. Megértem, hogy rá van feszülve.

A mieink is tartják hosszabb rövidebb ideig, szóval én sem nagyon tudtam erre mit mondani neki, de bevallom, pici korukra nem emlékszem már annyira. Ők egy éven belül kaptak diagnózist, 6, 4, 3 évesek voltak akkor, a férjem meg 38. A férjemet sem tudom, hogy tartott-e kicsinek.

máj. 11. 08:31
 4/12 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy most lesz 10 hónapos és tényleg egyáltalán nem néz ránk.
máj. 11. 08:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az összes gyerek nálatok meg náluk is autista?
máj. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Egy újabb autista gyerek. 😅
máj. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nálunk mindhárom gyerek auti és a férjem is az.

Náluk eddig csak a nagyok kaptak diagnózist, pontosabban a 3 éves gyermekkori autizmust és az 5 éves pervazív fejlődési zavart.

máj. 11. 10:40
 8/12 A kérdező kommentje:
Továbbra is az lenne a kérdésem, hogy a szemkontaktusnak mikorra kell kialakulni, tehát a picik mikorra kezdenek el kifejezetten a másik ember szemébe, arcára nézni? Ennek a hiányából, ilyen előzmények mellett borítékolható, hogy tényleg baj lehet vagy csak kesőn érő típus és még van ideje kialakulni?
máj. 11. 11:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha mindhárom gyerek autista és a férjed is az, akki tudnod kéne.
máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

3 auti gyerek után már bőven elfér a negyedik is.

Mennyi idős a kicsi?

máj. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!