Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával utazó anyukák, ti...

Babával utazó anyukák, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 es fél hónapos. Mivel mindig is nagy utazók voltunk, a baba születése után sem szeretnénk otthon ülni, így 3 hónapos kora óta újra elkezdtünk utazgatni. Viszont mostmár kúszik és nem marad egy helyben, szóval ha vhol várakozni kell akkor hisztizik ha kézben van hosszabb ideig, menne le a földre ahova értelemszerűen nem akarom letenni (reptéren, étteremben stb) Ti hogy csináljátok, van valami tippetek?
máj. 12. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Magamra kötöttem, és jöttem-mentem vele, ha volt rá lehetőség. Hosszabb utat alvásidőre időzítettem.
máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) eleinte próbálkoztam kendővel, de nem szerette, hordozót meg nem is vettünk aztán neki. Most vittem egy nagyobb vékony strandlepedőt hogy majd azt leterítem neki, de nem igazán működött, mert húzgálta össze vissza. De majd ha már tud járni, biztos jobb lesz a helyzet:)
máj. 12. 19:30
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
2 éves koráig csak belföldön voltunk. Egyszerűen katasztrófa volt így is az autókázás, utazás része.
máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekünk az autózással semmi baj, ott alszik végig az autósülésben. Repülőn is többször utazott már 1-1,5 orat, azzal sem vt baj. Viszont pár hónap múlva lesz egy 8 órás repülőút, na arra kíváncsi leszek 🙈😂
máj. 12. 20:34
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Letettem a foldre siman meg a vonaton is. Megis mi baja lesz?
máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Székeken màszkàlhat. Mìg ültök, titeket hasznàlhat ,,mászókànak". Reptèren jàtszòtèren leteheted.

8 òràs repülőutat van esèlyed èjjelre időzíteni?

máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, engem valahogy taszít az hogy ott kúszogat, ahol mások a koszos cipőtalpukkal mászkálnak, utána meg veszi a kezét a szájába. Pedig nem vagyok se paramami, se tisztaságmániás.
máj. 12. 21:06
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Hat az baj, kesobb a homokozo sem lesz tisztabb, ott meg majd marekkal eszi a homokot. Inkabb kezdj el lazulni, es engedd a gyereket felfedezni.
máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát kövezzetek meg, de sehogy... Néhány évig az autóval max 6-7 órás sugárban elérhető helyeket fedeztük fel és hát van mit. Ez egy-két megállóval lazán lenyomható, a megállókat pedig ha nem sos, lehet olyan helyre tervezni, ahol van zöld terület, vagy akár játszó sarok, játszótér. 1-2 óra pihi, mozgás, kaja és lehet tovább menni. Akinek jobban bírja a gyereke az autózást, annak szerintem messzebbre is kényelmesebb ez. Én ilyen megállóknál simán letettem, hadd másszon.

Mi is nagyon szeretünk utazni, de én a gyerek szempontjából nézve sem tartom túl élvezetesnek, hogy 8 órát be legyen zárva egy repülőbe, ahol jobb esetben nem kéne zavarni másokat, szóval a lehetőleg ne ordítson, ne mászkáljon mások lába alatt, stb. Mi mondjuk 5-6 éves korukig ezért nem tervezünk ilyen utakra indulni. Én úgy vélem, hogy addig kb. a gyerekeknek totál mindegy, hogy hol vagyunk, ugyanúgy örülnek az osztrák hegyi golyópályának, mint a spanyol tengerparton nyalt fagyinak. És persze igaz ez hazai példákkal is.

máj. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy az én fiam már pont betöltötte az egy évet, mikor először repült, és csak kb. 3 órás út volt, de jól bírta.

Addigra már kapaszkodva lépegetett, így sétáltunk a folyosón sokat, de engem az sem zavart, ha néha mászásra váltott, csak utána megtöröltem a kezét nedves törlővel.

Ha volt üres hely ablak mellett (magunknak direkt szélre vettem a mozgolódás miatt), akkor oda is átültünk kicsit, ha megunta a nézelődést, akkor megint séta, a saját könyvei és a Wizz magazin is elég sokáig lekötötték (és ott még képernyő sem volt...).

Nem tudom, hogy hány órát bírt volna még ki így békességben, de egy hangja nem volt, csak mosolygott mindenkire :)

máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!