Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A herpeszes nagytesó belenyúlt...

A herpeszes nagytesó belenyúlt a 2 hónapos kicsi szájába... Volt a babádnak piciként herpesze? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Halálra idegeskedem magam... Nagyon figyelek arra, hogy mindig tiszta kézzel nyújjunk a kicsi dolgaihoz, nem is puszilgatjuk (csak én néha a tarkóját vagy a nagytesó a lábát). Másból sem áll a napon, minthogy a 3 évesemet kontrolláljam, hogy ne piszkálja a kicsit. Sajnálom szegényt, mert csak szeretgetné (csak nagyon erősen), de folyamatosan rá kell szólnom... Ma kivételesen hagytam, hogy a kis törzsét is megsimogassa (nem mosott előtte kezet mondjuk, csak olyan szeretettel jött), erre belekapott a szájába a kicsinek... Egy fokkal nyugodtabb lennék, ha lenne nekem herpes antitestem (de nincsen, megnézettem), vagy ha a 3 évesem kezei nem lennének 0-24-ben a szájában. Baba korában alig vett a szájába valamit, mostanában meg minden játékát szopogatja... Gondolom most is nyálas kézzel nyúlt a kicsi szájába...

Ezt az esetet követően pár órával később megjelent a nagyobbik lányomon élete első herpesze (1000%, hogy az).


Biztosan elkapta a kicsi, de nagyon izgulok miatta, mert azt olvastam, hogy ilyen kicsiknél sokszor tragikus. Légyszi ne gyertek az "úgyis minden rendben lesz"-szel, mert ilyet nem tudbat fixre az ember.


A te babádnak volt már piciként herpesze? Hogy viselte?



máj. 12. 23:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem borzasztóan túlaggódod a dolgot, ez már nem egészséges. A nagylányoddal való kapcsolatot is megmérgezi.
máj. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, emiatt is aggódom, mert attól félek, hogy a kontrollálás miatt rossz lesz a kapcsolatuk + eltávolodik tőlem szegény. Nagyon bánt a lekiismeret..😔 De annyira nagy erővel szeretget, hogy anyukámnak belilult tőle a karja. A férjemnek is fáj. Kb milliószor mondtam már neki, hogy óvatosan simogassa, de nem ér neki a szó. Már néha inkább a kezébe adom, hogy "büfiztesse" (en fogom, de az ő vállára tartom), de utána ugyanígy nyúzza.
máj. 13. 00:04
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
Ha nincs seb a szájában nem tudja elkapni. Vérárammal tud bejutni a szervezetbe.
máj. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

A kérdésedhez nem tudok hozzászólni de a nagylányodnak nem lehet, hogy valamelyik reflexe nem épült le? Írtad, hogy túl erősen szeretget, vagyis ő jót akar csak nem tud kontrollálni, illetve a szájba nyúlás folyamatosan is lehet akár jel.


Ajánlom a Stephen-Sarlós Program könyvet vagy egy Stephen-Sarlós terapeutát, már vannak többen az országban :) Én mindenképp megnézetném az összes 3 év körüli gyermeket ezzel a szemlélettel mert sokat segíthet és megelőzhet olyan problémákat amik csak az iskolában jönnének elő.

máj. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Mindig szegény nagyobbik gyerekek szivnak a kicsi miatt...szegény
máj. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Túlaggódod. És nem csak ezt, hanem az egészet.

Nekem 2,5 év van köztük. A nagy akkor játszhatott vele amikor akart, ott foghatta, ahol akarta. Össze van rakva az a pici, nem porcelánbaba. Nem kell annyira félteni, mint egy hímestojást.


Amúgy a herpeszre visszatérve. Nálunk a kicsinek 2hónaposan lett egy sajnos. Én gyerekkorom óta herpeszes vagyok, odafigyeltem, mégis elkapta.

Semmi baj nem történt az ég világon.

máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Másból sem áll a napon, minthogy a 3 évesemet kontrolláljam, hogy ne piszkálja a kicsit."


Hát ez baj. Nagy baj. Olyan szintű szar kapcsolatot alapozol meg a családban, hogy csak na. Első gyerekesek szoktak ilyen szinten túlparázni mindent. Ikreim vannak, a nagyobb két évvel idősebb. Ott kezdődik, hogy az ikrek már a pocakban szétrugdossák egymást. Szerinted mi bajuk származik belőle? Kint ugyan ez folytatódik. Az enyémek is gyúrták, taposták egymást mindig. Soha nem volt ilyenből sérülés.


A nagyban óriási frusztrációt ültetsz el és megalapozod, hogy az ösztönös szeretet utálatba, féltékenységbe forduljon át, ami lehet, hogy az egész életük kapcsolatára kihat.

máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Neked volt ?

Mert ha igen, akkor atadtal ellenanyagot a terhesseben, ami 6 honapos koraig vedi a kicsit.

Igen, halalos lehet babaknal, foleg az elso 6 hetben, DE akkor, ha az anyanak nem volt, es nincs a kicsinek ellenanyaga.

Ha szoptatsz az meg kulon jo, mert meg tobb ellenanyag megy at.


Diplomas apolo.

máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Várj, nem értem. Ha nem volt még herpesze a nagynak, amikor a kicsihez nyúlt, miért korlátozod, meg mi az, hogy a törzsét simogathatja?

A herpesz akkor fertőz, amikor hólyagos. Sem előtte, sem utána. Ha az eset után jött ki a nagyobbik gyerek herpesze, akkor mi a baj?

máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt se tudom nekem van-e herpesz antitestem.

Két gyerekem van, ne akard állandóan figyelmeztetni a nagyot, hogy ne nyulkaljon a kocsihez, mert borzasztó féltékenység lesz a vége .

A kicsi sincsen cukorból

Nem lesz baja a nagytesotol.

Nem is értelek

Miért akarod burokban tartani a gyereket?

máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!