Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba egyre hangosabb...

5 hónapos baba egyre hangosabban sikit és "toporzekol" a lábával, ha nem jövök rá hamar mit akar?

Figyelt kérdés

Ilyenkor még nincs hiszti. Csak szükséglet kommunikáció. Pici korban óta nagyon ügyelek rá, hogy mindig reagaljak, ha bármi baj van. Biztonságos kotodes kialakulasaban reménykedem. De sajnos nem tudom mindig azonnal mit szeretne. Ha ilyen heves reakciói vannak, torka szakadtabol sikit, lábával"toporzekol" megijedek, hogy ennyire nem ertem őt? Hogy ilyen heves reakciot kenytelen adni. Illetve engem nagyon meglep, hogy egy ilyen pici baba így kommunikal.


Talalkoztatok hasonloval?



Halisten sirasig ritkán jutunk. Csak ha fáj vmije.



máj. 13. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Adott a természete, ami már csecsemőkorban is menyilvánul. Meg fogod tanulni a jelzőrendszerét. Mindenesetre ilyenkor keresd az okot: éhes, szomjas, fáj a pocakja, tisztába kell tenni, hátha gyűrődik rajta és nyomja valami; nem viszket-e a bőre, nem száraz-e a bőre, stb., stb.

Hány foga koccan már? Feszül, ég, fáj, kened-e zsibbasztó krémmel, van-e megfelelő hideg rágókája?!


A legtöbb baba kapálózik, nemcsak reklamál🙂Ez a normális kommunikációjuk.

máj. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a nyuszija nyomta, amire ráfeküdt. Egyszer meg hajszál volt a derekán ( tisztába tétel közben kerülhetett oda). Nyilván irritálta. Akkor találtam meg, mikor már mindent végigzongoráztam, aztán megnéztem a pelenkáját, nem szorít-e.
máj. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is 5hónapos. Rendszeresen felidegesíti magát, hogy arrébb gurul a játék és nem éri el.. bár nekem azonnal 100%on ordít miatta :D
máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugidtam!
máj. 14. 13:18
 5/6 anonim válasza:

Simán leveszi a baba, hogy rögtön reagálsz, meg is ijedsz.

Az is lehet, hogy a te aggódásod rá is ráragad, egymást erősítitek a "túlreagálásban".

Próbálj meg lassabban, nyugodtabban reagálni, hátha ez is hatni fog rá.

máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem adott ponton ijedek meg, akkor inkább próbálok adaptalodni. De tényleg így lehetett érteni. És jo meglatas.


De nem érzem így, amikor van időm atgondolni, akkor "ijedek meg" hogy ugye nem azért reagál így...

máj. 20. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!