Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hetes baba mellett szülina...

1-2 hetes baba mellett szülinapi zsúr a nagyobbnak? Csinált valami ilyet? Adna tanácsot?

Figyelt kérdés

A nagy 3 lesz , amikor a kicsi 1 vagy 2 hetes max.

Aki hasonló cipőben járt hogyan csinálta?

Bennem felmerült, hogy eltoljuk picit a szülinapot, úgysem ismeri a naptárt, vagy batyus bulit hirdetek és ha a baba alszik becsatlakozom a buliba, ha eszik, félre vonulok.

Aki hasonlóképp volt, elmondaná a tapasztalatokat?


máj. 15. 11:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
1-2 hetes baba mellett nem hívnék senkit szülinapi zsurra. A legszűkebb családdal megunnepelnenk, és kész.
máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk picit több hetes lesz ott, mint 1-2, de megtartjuk a szűk családdal, mamákkal, mert attól, hogy én gyereket vállaltam újra, van még egy másik gyerekem is, aki fontos. :) A mamák meg nyilván addig már voltak. De a tág családdal nem. De 1-2 hetesnél nem tudom mi lenne, valószínű a terhesség alatt tartanám előre.
máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Azt írod, hogy zsúr. De szerintem nem mindegy milyen.

Rokonokkal? Barátokkal? Esetleg sok kisgyerekkel?


Mert nálunk pl 2 hetes volt a kicsi, mikor a nagyot és a keresztapját ünnepeltük egyszerre. 3 gyerek volt, kb 10 felnőtt.

A felnőttek kiszolgálták magukat, figyeltek a gyerekekre. Simán jó volt így.


De számomra a zsúr gyerekeknek szervezett bulit takar. Na abba nem mennék bele. még pár kisgyerekkel sem.

máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Mit értesz zsúr alatt?

Mert gyerekbulit fix, hogy nem tartanék 1-2 hetes immunrendszer nélküli kisbaba mellett.

De rokonokat sem kéne tömegével odahívni. Szűk körű ünneplés szerintem elég, de ez én vagyok, nem te.

máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Lehet,hogy otthon sem leszel még a babával,ha csak 1-2 hetes lesz addigra.Eleve 3-4 nap a kórházi tartózkodás,ha minden oké,ha besárgult, akkor plusz 2-3-4 nap.Ha kicsit később szülsz,mint tervezve van,vagy lesz valami kis gixer, akkor otthon se lesztek.Nem csinálnék még ilyen pici baba mellől bulit,max a családnak,de nekik is 6-8 héttel szülés után,vagy még inkább előtte.
máj. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem 1-2 hetes volt ugyan, (kb 6 hetes), mikor a nagynak volt a 7.születésnapja.

Eljött egy barátnője a suliból, meg a családtagok.

(Bár nálunk sose volt ilyen, hogy áthívunk egy rakat gyereket, egyikünk sem az az extrovertált típus, a gyerekek se.)

máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

semmiképp sem 20 gyermekre gondoltam, akit szórakoztatni kell, hanem a nagyszülők, barátok, 1-2 közülük gyerekes, 1.5 és 3.5 év között lenne 4 gyerek az enyémmel együtt szülőkkel, plusz még mondjuk max 10 fő.

Kertes házban élünk, az eddigi szulinapok is kerti partik voltak. Rossz idő esetén le is lehet mondani, úgyhogy nem egy nappaliban gyűlnénk össze, bent csak a kaja előkészületek folynak meg a mosdó használat.

máj. 15. 14:06
 8/27 A kérdező kommentje:

Az elsőt túlhordtam. Ha ez újra előfordul, akkor az is lehet hogy egy napon lesz a szulinapjuk.

Ha a kiírt napon szülők, 10 napos lesz a pici.

Az egész egyébként 4tol 6 max.7ig tartana.

máj. 15. 14:13
 9/27 anonim ***** válasza:
65%

#6 vagyok.

Én azt mondom, ha tud valaki segíteni az előkészületekben, stb, akkor végülis vállalható.


(Feltéve ugye ha nem csúszik úgy el, hogy pont akkor szülj.)

máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Nalunk ha minden jol alakul a kicsi 2 hetes lesz mire a nagynak 2. szulinapja lesz. Csak negyesben fogjuk megunnepelni, mint ahogy az elso szulinapot is. Majd ovodaban zsuroznak.
máj. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!