Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örökbefogadás lehet a megoldás?

Örökbefogadás lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves kislányom, és nagyon szerettem volna utána még egy babát, hogy ketten legyenek, legyen testvére!

De sajnos olyan gerinc problémám lett, hogy nem tudnék kihordani még egy terhességet. Pedig császároznának a sérvem miatt.

Most meg már kifutottam az időből.

Állandóan kisbabás videókat nézek, nagyon szeretnék még egy picit.

42 elmúltam.

Ti mit gondoltok?

Ismertek olyat, aki nevelőszülő lett, vagy örökbefogadott gyereket, vagy éveket kell rá várni tényleg?



máj. 15. 14:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Nevelőszülőség meg az örökbefogadás az két különböző dolog. Persze , hogy éveket kell rá várni …
máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
21%

Ismerek egy párt, akik két saját gyerek mellé fogadtak örökbe két "újrahasznosított" gyereket. Na nem babát, hanem kiskamaszt, nem is egyszerre, hanem egymás után, évekkel. Nem tudom mennyire kell várakozni, de úgy gondolom nagyobb gyerekekre nem kell eszelős sokat várni.

Ha ennyire vágysz még egy gyerekre, szerintem vágj bele, sok gyerek vár családra, nagyon jót teszel vele, jobbat,mintha szülnél. Azzal csak a bolygót terhelés tovább. :D

máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem most már kicsit késő ezen gondolkozni. Nem vagyok teljesen otthon a témában, de azt hiszem ennyi idősen már babát nem lehet örökbefogadni (azt mondtad babás videókat nézel, gondolom kisbabát szeretnél). Ha nagyobbat fogadtok is örökbe, nem tudom mennyire tudnának összenőni a már 7 éves nagyobbal, szóval valószínűleg nekik se lenne már meg az az igazi testvéri viszonyuk (láttam jó viszonyt 8 éves korkülönbséggel, de szerintem nem ez a jellemző).
máj. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Gyereket nem azért vállalunk, hogy a nagynak legyen testvére. Örökbefogadni meg pláne nem azért fogadunk örökbe, mert "jót teszünk vele".


Örökbefogadó édesanyaként írok, én nem érzem úgy, hogy te ezt az egészet komolyan gondolod. Minimum utána néztél volna már alaposan az egész procedúrának, és ismernéd az alapfogalmakat, mint például a nevelőszülő fogalmát.

Az, hogy kisbabás videókat nézel, nem indok, hogy örökbefogadj egy gyereket.

máj. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy a férjedet megkérdezted már erről? Vagy a gyakoris válaszok alapján döntesz?
máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt... Nem mindegy, hogy örökbe fogadnád, vagy nevelőszülője lennél.

Másrészt valóban nem a testvéri kapcsolat miatt kell még 1 gyerek. Főleg, hogy jelen esetben testvérek sem lesznek.

Harmadrészt.42vagy. Hol voltál eddig?! Az örökbefogadásnak van korhatára. 45év úgy emlékszem. Neked már mire elindítod, majdnemcsak késő lesz.


Egyébként én is tök úgy veszem ki az írásodból, hogy ez egy hirtelen fellángolás, utána sem néztél, nem informálódtál. Nem gondolod komolyan. Ez meg nem egy ilyen téma.

máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező, a kérdésed leírásából látszik, hogy fingod nincs az egész örökbefogadásról.

Kezdj el informálódni az orokbe.hu oldalon, és zárt Facebook csoportunkban, aminek a neve "Örökbefogadás."

Szerintem hamar el fog menni a kedved tőle, de nem is baj.

máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%
De bunkók vagytok, már bocs. Mindenki leszolja a kora miatt, meg mert egyelőre nem elég informált...kérdést nem azért teszünk fel, hogy információhoz jussunk? Kérdező, kaptál linkeket, én is azt javaslom, hogy informalodj, és akkor megtalálod majd a számodra megfelelő megoldást. Én a legjobbakat kívánom, akárhogy is lesz. :)
máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ha azt irtam volna h nincs gyerekem akkor olyan válaszokat kaptam volna h fogalmam sincs a gyerekekről minek vennék ki az intézetből stb.

Akartunk, de sajnos a sors nem engedte.

6 hónapos volt a lányom amikor előjött a gerincsérvem.

Elvagyok vele, de a várandósság utolsó 3 hónapja pokoli fájdalmas volt, azt hittem hogy ez a normális derékfájás .

Régen nem volt így megbonyolítva, a nagymamám 3 gyereket vett ki intézetből és a kutya sem nézte hogy hány éves.

Amúgy kb akkor 50 felett volt kicsivel.

Jártak suliba, oviba, mindig volt minden ami kellett és nyáron mindig ott nyaraltam náluk. Boldogok voltak, nekem ők unokatesóim.

máj. 15. 15:43
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

És amikor nagymamád örökbe fogadott, háború volt, és több gyerek várt családra, mint szülő gyerekre. Most pont fordítva van, alig van örökbe fogadható kisbaba, a többség inkább problémás roma, nem szőke, kék szemű fehér gyerek.

De ha nem lennél lusta használni a googlet, akkor ezt te is rég tudnád. És mivel az vagy, spórolok neked egy kört, így egész biztos nem fog neked senki gyereket adni... szóval barátkozz meg a gondolattal, hogy 1 gyereked marad.

máj. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!