Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit játszotok 5-6 hónapos...

Mennyit játszotok 5-6 hónapos babával? Aktívan vele játszotok vagy hagyjátok hogy egyedül foglalja el magát?

Figyelt kérdés
máj. 16. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár nekem pár nap múlva már 7 hónapos, de azért egy ideje már "feltalálja magát". Ennek ellenére én igyekszem minél többet aktívan foglalkozni vele. Van olyan, hogy hagyom, hogy kicsit maga fedezze fel a világot, de addig is ott vagyok mellette, figyelek a veszélyforrásokra. Emellett viszont mióta megszületett, minden egyes nap rengeteget énekelek, mondokazok neki, mesélek a világról, mesekönyvben mutogatok dolgokat, ha babakocsival sétálunk, amíg ébren van, akkor is magyarazok neki a madarakrol, virágokról, fákról, stb :D azon igyekszem, hogy tudja, rám mindig számíthat, nem csak a gondozásban, bujasban, vigasztalasban, stb, hanem aktív részese vagyok annak, hogy felfedezze a világot, és fejlődjön :)
máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell erőlködni. Ha beszélgetsz hozzá, razod neki a csörgőt, körbeviszed a lakásban, az már jó. Ismerek olyan anyukát, akinek a naptárban be van téve, hogy ettől eddig játszani a gyerekkel - hát ez nekem bizarr. Jöjjön természetesen.
máj. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy hagyom, ha elvan egyedul. Bar nekem ezen sokat gondolkozni sose kellett, mert ez akkor es azota is naponta max 2x 20 perc, amig nem igenyel engem (most 1 eves).


De hagyni kell oket, nem kell mindig a nyakukban lihegni, ha elvannak.

máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valami csoda folytán elfoglalja magát, örülök neki és nem piszkálom. Időt nem tudnék írni. Már az elsőnél is úgy éreztem, hogy nem játszom vele eleget, aztán anyukám emlékeztetett, hogy az ének, mondóka, kukucs, miegymás, amit például pelenkázáskor ösztönösen csinálok, az is játék.
máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Összességében több órán keresztül elfoglalja magát. Nem egyszerre, hanem egy nap alatt összesen. Ha már megunta, felkötöm kendőbe és csinálom a dolgom vagy elmegyünk sétálni. Otthon kendőben is elvan egy darabig. Akkor megint lekéredzkedik, aztán vissza. Ez egy ilyen időszak. Minden gyerekemmel ugyanígy volt és nagyon jól működik. Kb. sosem sírt egyik sem, csak ha fájt valamije.
máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!