Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája sokszor kel...

Akinek a babája sokszor kel éjjelente, az mit jelent?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha megébred, mindig fel kell kelni hozzá, ringatni/szoptatni/nyugtatni, vagy visszaalszik magától? Ha kelni kell hozzá, meddig tart egy-egy ilyen éjjeli megébredés? És hányszor kelsz a babádhoz éjjeli + hány hós?
máj. 17. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
A baba idegrendszere nem erett meg ahhoz, hogy vegigaludjak az ejszakat. Ennyi, nem kell ezt tulgondolni. A gyekekek 90 %-a kel ejjel, aki gyereket vallal ezzel tisztaban kellene lenni.
máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi 1-es, nem ez volt a kérdés, még csak azt sem írtam, hogy bármi gondom lenne a kelésekkel, vagy furcsállnám... Csak kíváncsi voltam, ezek másoknál hogy alakulnak, mert sajnos nincs a környezetemben más anyuka, akivel tudnánk tapasztalatot cserélni...
máj. 17. 11:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyéni.


Én nem értettem, hogy valaki hogy írhatja hogy 10x kel egy éjjel a babája, mert nekem egy kelés 3 hónapos koráig úgy nézett ki, hogy olyan 1 és negyed órát evett majd negyed órát alattam vissza, azaz 1,5 óra volt egy kelés. Cserébe ezt maximum 1x vagy 2x játszottuk el egy éjszaka alatt.


Aztán egy ideig átaludta az éjszakát, majd megint jött egy kellős időszak, akkor megérettem hogy kelhet 10x. Csak megérbedt, legtöbbször elég volt oda ennem hozzá megsimogatni a hátát és aludt is tovább. Ha ki kellett vennem akkor is 5 perc altatás és aludt tovább.


Aztán ez is elmúlt és megint átalussza az éjszakát.

máj. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A 2. Gyerekem volt nagyon rossz alvó 4 hónapos korától úgy 1,5 éves koráig. Átlag 8x kelt. Volt, hogy 5x, volt, hogy 14x. Mindig fel kellett hozzá kelni, vagy ringatás, vagy cici kellett neki. Soha nem aludt vissza magától. (Próbáltam) Ez 30-60 perces procedúra volt, mikor hogy.

Egy idő után már együtt aludtunk, annyira hulla voltam ettől. Az ébredések száma nem lett kevesebb, de legalább nem estem össze gyerekkel a kezemben.

1,5 éves korától szépen alszik ébredés nélkül.

máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kb 10 hónapos koráig úgy nézett ki:

felkelt 3 óránként durván, cici 10-15perc, azon be is aludt, raktam le, aludtunk tovább.

10hónaposan elhagytuk a szoptatást.

13hós koráig ha kelt, adtam vizet, ivott, elaludt, tehettem is vissza. ugyan úgy 3 max 4 óránként.

Ekkor kapott új ágyat.

13hónapos korától kb 1,5 éves koráig ugyan ez. ivott, aludt.

1,5 éves korától most 2,5 éves koráig:

iszonyú változó.

Van, hogy 1x kel, iszik, alszik. Néha nem is iszik, csak cumi és alszik.

Viszont mint pl most éjjel is, szó szerint óránként fenn volt. És nem is alszik egyből vissza. 2-3 közt pl virrasztottunk mert csak forgolódott. Mostanában nem is alszik egyedül, ott kell maradnom vele.

máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3-4x kel éjjel, de nagyon nehezen lehet visszaaltatni. Ma például kelt éjfélkor, kettőig nem aludt vissza, aztán fél háromkor megint kelt, négyig nem aludt vissza, ötkor kelt megint, hétkor aludt kb vissza.
máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Újszülött korban tartotta a 3-4 órás evést éjjel is, úgy kelt. Aztán ez olyan 1-2 hónapos korára elmaradtam azóta 1-2x kel fel éjjel, olyankor cicizik és alszik is tovább. Próbáltam a simit, cici nélkül de nem igazán hatott, így maradtunk a cicinél. jelenleg 15 hónapos, még tart az 1-2 kelés éjjel. De cicin 5 perc alatt vissza is alszik.
máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valtozo, hogy mit jelent, ahogy nott, ugy mindig mast :D

Az elejen 30 percenkent ebredt, szopizott 1 percet, aztan aludt. Igy ment 3 hos koraig. Utana tapszeres lett, de 2 orankent kelt enni. Aztan ahogy nagyobb lett mar nem is enni kelt fel, csak mindig valamiert. Sokszor ebren volt az ejszaka kozepen 3 orat.

Most 1 eves, 5x kel, jelenleg azt jelento nala, hogy a kisagyban kell simogatnom, amig vissza nem alszik. Ez olyan 20 perc minden kelesnel. Kaja nem kell neki, ki nem vehetem, mert akkor csak tepi a hajam es sir, mellettem nem alszik el, csak a kisagyban.

Szoval mindig mast jelent…:D

máj. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10 hetes.

20:00-kor elalszik.

Általában 02:00-kor ébred először, nagyon mocorog innen tudom hogy éhes lesz. Megetetem, tisztába teszem. Vissza teszem az öbölbe és vissza alszik.

Legközelebb 5-6 felé ébred. Akkor ugyanez. Kb egy fél óra az egész időben.

Van amikor reggel 5-ig alszik változó. De 2-nel többször sose ébred.

máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a kelés minden korban max. negyedóra "aktív" ébrenlétet jelentett (szopott, visszaaludt), de volt egy időszak, hogy végtelen ideig kellett karban ringatni, ölelgetni, mielőtt le lehetett tenni az ágyába. Aludt, csak a letételre felriadt, és akkor kezdődött előről. Mindenesetre olyan pl. sose volt, mint amit a #3 ír.

Ez a "kelős" időszak nálunk kb. egyéves korig tartott, és a legrosszabb éjszakákon is csak 3x ébredés volt. Egy- és kb. hároméves kora között már végigaludta az éjszakát (kb. fél 8, max. 8-tól), de reggel iszonyatosan korán kelt, 5 és 6 között. Most pár hete fixen 7-ig is alszik, sőt van, hogy nekem kell ébresztenem negyed 8 körül. Június végén lesz négy éves.

máj. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!