Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanulnak meg beszélni a...

Hogy tanulnak meg beszélni a babucik, kell valamivel segiteni? Vagy maguktol, ahogy mászni, ülni stb?

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze maguktól.Hallja a te beszédedet,apáét,stb...
2010. okt. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Maguktól. Egyre többször fogod észrevenni, hogy próbál utánozni, nézi a szádat, ahogy mozog... mi is épp itt tartunk (13 hónapos).
2010. okt. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kell segítni külön . Sokat kell és főleg értelmesen beszélni hozzájuk,illetve a jelenlétükben. Mesélni,énekelni nekik. A babák utánozzák a felnőtteket. Ha gügyögnek nekik,akkor nem fognak tisztán,érthetően beszélni,mert nem azt hallják a felnőttektől.

A különféle "segítő" cuccok csak a pénzedet nyúlják le. (Még ha vannak anyukák,akik hisznek bennük) Minden baba akkor kezd beszélni,amikor elég érett hozzá. Van aki egyéves korban kezdi,másik meg csak két évesen,és őp sincs elmaradva. Nem kell sietteni semmit a babáknál.

2010. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel. Kisfiam 13 hónapos múlt, és nem igazán akar beszélni. Nagyon keveset is "halandzsázik". Én még türelmes vagyok, vagyis inkább próbálom arra fogni, h ő 8 hónaposan elindult, de várom már a pillanatot, h elkezdjen beszéln. Ha 2 éves korában sem fog, akkor fogok szakemberhez fordulni.

Még annyit, h ő maximálisan megérti magát, ha vmit szertne, akkor megmutatja, úgyh bízom benne, h csal lusta. De azért résen vagyok

2010. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
csal=csak
2010. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó! a kisfiúk átlagban 2,5 évesen kezdenek beszélni, szóval felesleges 2 évesen elmenni bárhova, ha még nem fog beszélni, mert elhajtanak. :)
2010. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm :)))) de azért bízom benne h hamarabb beindul a "szerkezet" :)))
2010. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha minél több párbeszédet hall, ez fejleszti leginkább a beszédet, de nagyon siettetni nem lehet, minden gyerek a maga ritmusában tanul meg beszélni, ahogy ülni meg járni is.

A kisfiuknak lassabban fejlődik ki a beszédközpontjuk, ezért később kezdenek beszélni mint a lányok.

2010. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
maguktól tanulnak meg, de azért nem mindegy, hogy hogyan.. segít, ha sokat beszélsz hozzá, és persze szépen (nem gügyögve) [link]
2010. okt. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!