Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy még nem mond szavakat?

Baj, hogy még nem mond szavakat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 14 hónapos. Megfigyeltem, hogy a vele egykorúak már mondanak pár szót. Pl: papa,tata,nem,vava, ilyesmiket. Az én fiam egyáltalán nem mond semmit, leginkább csak hümmög, brümmög, illetve ciklizás (mamamama,dedede). Egyébként mindenre mutogat és várja,hogy megnevezzem az adott dolgot és egy csomó utasítást is megért. (Hozzon ide valamit, kérdezem, hogy hol van ez-az, akkor megmutatja), tudja ki a mama,tata,nena,apa, stb, de egy szót se akar kimondani... Baj ilyen idősen? Hogyan tudnám ösztönözni a beszédre?

máj. 21. 06:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt követem

15 hós kislányom se mond semmit. Most kezdte a jarás tanulást is

máj. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%

Minden gyerek maskepp fejlodik ez alap.

Viszont en gyanakvo vagyok mar a 3.nal ugy, hogy a 2. autista lett.

Nala is megkesett beszedfejlodes volt az elso tunet. Plusz nagyon sok hiszti.


Mozgas miatt erdemes TSMT terapeutahoz vinni. Az fel tudja merni.


A tobbi tuneteket meg figyelni. Autista adhd felmeres 2-2.5ev korul erdemes. Bar sokaknal ott is benezhetik.


Meg fulorrgegeszhez vidd el ha nem volt. Hallas problema szokott meg gond lenni a beszedben. Nekunk volt miatta orr es garatmandula mutet is.


Plusz szemesz is jo ha latja. Foleg ha esetleg kancsalnak is tunne.


Lehet keresni meg fejlesztoket beszedinditasra. Ha sok loved van siman. Igazabol a legtobb helyet atvernek. Nem ertenek hozza. Nem egyszeru.

máj. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen mondta ki a fiam az első szavát. Lányom is 20 hónaposan.
máj. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy autista lenne. Semmi tünete nincs, ami erre utalna. A mozgástornát sem értem miért írod. Már szalad.
máj. 21. 07:18
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

Azert mert a mozgas nem csak szaladasbol all.

Ezenkivul a TSMT idegrendszeri erettlensegre is jo. Azt is fel tudja merni. Visszamaradt csecsemoreflexeket epit le, stb.


Nem allitom, hogy autista. Azert azzal vitaznek, hogy semmi tunete nincs. A megkesett beszedfejlodes egy tunet. Mindenesetre nagyon sok szulo tagad es felmerni se hajlando a gyereket. Aztan mar keso.


De megegyszer elmondom, nem allitom, autist, csak azt mondom, hogy erdemes szakemberekhez elvinni megnezni. Ha viszont biztos vagy benne, hogy minden tekintetben egeszseges, akkor minek irod ki a kerdest?

máj. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor ez már megkésett beszédfejlődésnek számít?


Minek írom ki a kérdést: Nem tudom, hogy mennyire normális, hogy még nem mond szavakat, ez tény. Csak nem egyből az autizmus jutott eszembe, ami nyilván a legrosszabb verzió.

máj. 21. 07:37
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Birom hogy minden fejlődés elmaradásra ráírjátok hogy autista..kész vicc..
máj. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
14 hónaposan az én lányom se mondott szavakat. Most 4 éves és folyékonyan beszél(nehéz szavakat is használ). Soha nem hordtam semmilyen fejlesztésre. Néha én sem értem miért kell egyből az autizmust írni. Nem minden gyerek ugyan úgy fejlődik. Lehet 1 hónap múlva már 20 szót fog mondani csak most még nem akar.
máj. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Istenem... Itt, akinek van autista gyereke, a többi kérdésbe is csőlátással megy az autizmus fele. Tök normális, hogy nincs még kimondott szava. Kicsi. Ne lássunk már olyat is ebbe a helyzetbe, ami nincs.
máj. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

9, ez is csak általánosítás. Van autista gyerekem, "mégis" csak a fejem fogom a kérdés kapcsán, hogy mégis milyen problémát lát valaki a semmibe is!

14 hónaposan EZ nem megkésett. Ha 4 hónap múlva se lesz egy következetesen használt szótöredék se, NA az már jelenthet (feltételes mód) valamit. Leginkább annyit, hogy érdemes odafigyelni.

De mutogat, érdeklődik, non-verbálisan kommunikál. Ezek engem pont megnyugtattak a kisebbik gyerekemnél, hogy jé, ő nem olyan (ekkor még nem volt diagnózis a nagyra, hiába látta millió orvos).

máj. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!