Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vendégségben ti ki meritek...

Vendégségben ti ki meritek dobni az elhasznált pelenkát, vagy inkább hazaviszitek és otthon dobjátok ki?

Figyelt kérdés

1. Nem a "pelenkás troll" vagyok, csakhogy az ilyen vádaskodó kommenteket megelőzzük :)

2. A múltkor olvastam egy másik kategóriában, miszerint valaki a munkahelyről hazaviszi menstruáció idején az elhasznált tamponokat amiket napközben cserél. Páran meg adták is alá a lovat (számomra megdöbbentő módon), hogy hát igen, vendégségben illik hazavinni, meg nem illik más szemetesébe ilyeneket dobni, stb.

Innen jutott eszembe a kérdés, hogy ha vendégségben vagytok a babával, és pelenkát kell cserélni, ti mit csináltok a használt* pelenkával? Kidobjátok nála, vagy ezt sem illik otthagyni?


*természetesen a kérdésben olyanra gondolok, amikor csak pisi van a pelusban, mert a kakisat nyilván még odahaza is igyekszik minimum a kinti kukába kivinni, panelban meg levinni az utcaiba. De amikor csak pisi miatt cseréltek, azt ki lehet dobni a vendégnél bent is? Vagy valóban illik elvinni/hazavinni? Mi ilyenkor az illem? Ti hogy csináljátok?



máj. 21. 20:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezem hova dobhatom. Kisbaba, tudják, hogy pelenkás. Soha senki nem lepődött még meg a kérdésen és soha senki nem is mondta, hogy vigyük haza.
máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Én is megkérdezem, hogy hova dobhatom a pelust, soha nem volt belőle gond.


Annyit még hozzátennék, hogy vendégségben nyilván nem dobom a szemetesbe a használt tampont/betètet, de pl. munkahelyen eldobnám, amennyiben olyan a melóhely, hogy sokan vagyunk és sok a női kollégám. Az iskolából se hurcoltam haza annó.

máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem viszem haza. Megkérdezem hova dobhatom. Amikor hozzánk jöttek babások vendégségbe velük se vitettem haza. Egy baba pelenkával jár ez köztudott.
máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Házon kívül mindig bezacskózom a pelenkát, mielőtt kidobnám. Vendégségben meg megkérdezem, hova szabad dobni. Soha nem mondták még, hogy vigyem haza magammal. Nyilván nem a konyhai szemetesbe dobom, hogy ott bűzölögjön.
máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig megkérdezem hogy hova dobhatom ki.
máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Panelban lakok, mondjuk én minden egyes kakas pelenkacserenel se megyek ki az utcai kukahoz :D általában 1-2 naponta egyszer visszük ki a szemetet, nem szokott attól semmilyen szag lenni bent, felfogja a pelus, meg a kuka...szóval én ezt is most olvasom először, hogy azzal mindig ki kéne rohangálni :D és igen, vendégségben természetesen megkérdezem, hova dobhatom.
máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne merném 😃 Megkérdezem, hova dobhatom, szerinted ki lepődik meg rajta, hogy egy kisbaba bekakál?
máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen megkérdeztem hova dobhatom, és oda dobtam. Ha a konyhai szemetest mondták, oda dobtam.

Azon komolyan meglepődtem volna, ha azt mondja bárki, hogy vigyem haza, de nem fordult elő.

Nyilván becsomagoltam, hogy ne bűzölögjön.

Betétet se vittem még haza sehonnan. Azt is ne lehet csomagolni úgy, hogy legyen zavaró. Mondjuk nem mindenki képes rá értelmiségi nők közül se. Ha a munkahelyemen látnátok....

máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
13%

A pisis pelenkákat hazaviszem, mert van zacskó a pelenkatáskába és egyszerűbb csak gyorsan berakni.

Kakis pelenkát kidobom helyszínen.

Betétet, tampont nem dobok ki vendégségbe, az már kellemetlen nekem- hogy vigyem ki stb.

máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

9, akkor hogy csinálod?

Táskával jársz másnál wc-re?

Vagy a koszos tampont becsomagolva berakod a zsebedbe és ott érlelődik amíg haza nem mész?

Egyébként normális helyeken van kiskuka a mosdóban, oda kell dobalni a tamponokat.

máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!