Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kellene étellel...

Mennyit kellene étellel kínálnom a babámat az elején?

Figyelt kérdés
6 hónapos, kb. 1 hete elkezdtük a kóstolást pürékkel. Igyekszem ezt is válaszkészen csinálni, mint a darabkás esetében, és semmit sem tukmálni. Az ajánlásban az van, hogy 6 hósan, a kezdetekkor napi 1x 1-2 evőkanál, ezt követném, de szerintem 1-2 teáskanálnál többet nem eszik meg összesen, csak kóstolgat, de azt sem olyan lelkesen. Erőltetni semmiképp nem szeretném, de így nem tudom, hogy fogunk eljutni odáig, hogy egyen is valamennyit, és valamiről azt lehessen mondani, hogy tényleg be van vezetve, idővel pedig szoptatást is ki tud váltani. Talán több ideig kellene kínálgatnom? Vagy nálatok mikortól evett is a baba valamennyit?
máj. 22. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem első naptól mennyiséget evett.

Én nem ezt a napi 1-2 kanál szoptatás után elvet követtem, hanem annyit adtam, amennyit elfogadott.

Kb 1 hét után váltottuk ki az első étkezést.

máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha naponta egyszer kìnálod, az bőven elèg. Nagyon jól csinálod, hogy figyeled a jelzéseit. Az, hogy ennyi idősen csak keveset kér, nem jelent semmit a jövőre nézve.

Az én gyerekem ennyi idősen naponta kb. egy felnőtt mutatóujjának megfelelő méretű darabot evett. De volt olyan nap, hogy kihagytuk.

máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elejen naponta egyszer kinaltam, de hagytam addig enni, amig kerte, nem szabtam meg neki, hogy te most csak x kanallal ehetsz. Volt, hogy tenyleg egy kanallal kert, de volt, hogy azonnal bevagott egy tanyernyi puret. Vagy ha uveggel szamolok, akkor 1 uveget.


Mindenki eljut a rendes etkezesig, ne abbol indulj ki, hogy most 6 hosan mennyit eszik es mit :D Nyugi, majd alakul.

máj. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szoptatás előtt adtam neki és annyit, amennyit kért.
máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem pürés hozzátáplálást választottunk. velünk evett, amit mi, amikor mi is leültünk és épp nem aludt :) sosem méricskéltem, néha sokat evett néha keveset. mindig amennyi jólesett neki. és mindig közösen ettünk, ez volt számomra a legjobb és legfontosabb :)
máj. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!