Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell rögtön oltás után...

Miért kell rögtön oltás után lázcsillapító kúp a babának? Mindig belázasodnak? Minden baba?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mind lázasodik be!

Én nagyon figyeltem oltás után, és csak akkor adtam neki kúpot, amikor hőemelkedése volt.

Oltás után midig bevizesruháztam a szurit.

Azt hiszem, Bogi csak egy szuri után lázasodott be, de az be is keményedett neki.

2009. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én beadtam, mert a fórumon, ahol írogatok, többeknek belázasodott a babája, miután a 2. oltásnál már nem adtak kúpot, az elsőnél pedig igen és ott nem is volt baj, én inkább megelőzöm, nem árt a kúp, jobb, mint ha belázasodna, amúgy a gyerekorvos is javasolta, hogy adjuk be neki!
2009. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne terheld fölöslegesen a szervezetét, csak akkor adj neki ha tényleg lázas. Az én lányomnak még hőemelkedése se volt.
2009. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kúp láz és fájdalom csillapító.Fájdalom csillapítás azért ajánlott,mert izomba adják a szurit és az még nekik elég fájdalmas.Persze aki belázasodik arra is jó.
2009. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem!!! Nem minden baba lázasodik be és ha nem lázas, akkor minek terhelné az ember gyógyszerekkel a kis szervezetét?! Épp az a baj, hogy akkor is gyógyszert ad mindenki, ha semmi baja egy kisgyereknek!
2009. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sose adtam, nem lett hőemelkedése sem, még nyűgös is alig volt utána. Nem is borogattam, mert nem hagyta.
2009. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár! Micsoda hülyeség ez! Miért kellene ok nélkül lázcsillapítót adni! Én lányom sem lázasodott be egyszer sem, sőt még csak bágyadt sem volt. Ok nélkül tényleg ne adj neki gyógyszert!!
2009. jan. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyik gyerekem sem lázasodott be oltások után, csak álmosabbak voltak. Aludtak egy nagyot, és nem volt semmi bajuk. Én még borogatást sem raktam rá soha.

Szerintem is csak akkor add a kúpot, ha van láza.

2009. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem adtam sose kúpot.

Ha nem lázasodik be,akkor minek?

Az enyém sosem lázasodott be az oltásoktól, csak egyszer volt enyhe hőemelkedése, de arra sem adtam neki kúpot.

Azért mert más babája belázasodik, nem biztos,hogy a tied is befog!

Én csak a lábát borogattam,hogy ne fájjon a szuri helye.

2009. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én sem akarok ok nélkül adni, csak itt láttam olyan kérdést/választ, hogy ezt így kell. köszi, hogy megnyugtattatok
2009. jan. 7. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!