Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 honapos babának már elkezdh...

10 honapos babának már elkezdhetek egy picikét sózni a kajáját? Eddig nem soztam, doktornö azt mondta, hogy 1 éves korig ne sozzak, de 1 év után azt enné amit mi, nem lenne hirtelen megterhelö neki?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:

mondjuk nálunk még most sem eszi 100%-ban ugyanazt, mint mi. sokkal egészségesebben étkezik és inkább mi közelítünk az ő étrendjéhez, pl. alig sózzuk már az ételeket és nincs ételízesítő sem a kajákban.

Én pont 10 hósan kezdtem el kicsit, ici-picit sózni az ételeit, mert nem volt jó evő. Onnantól kezdve sokkal jobban ízlettek neki az ételek (főzelékekre gondolok) és elkezdte megenni a rizst, krumplit is.

2010. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nekem nagyon jo evő a kisfiam,akármit elérakhatok,mindent megeszik,csak kaja legyen
2010. nov. 3. 14:56
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hónapos.Már eszik a mi levesünkböl,ha fözöm az ételét,neki is picit megsózom,hogy legyen íze.Pl.Spenótos krumplis husit....
2010. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én kezdettől rakok bele icipici sót, 5 hónapos kora óta, és mostmár, hogy 9 hónapos, és lassan adogatok a mi főztünkből is neki, inkább a miénket főzöm sótlanabbra, szóval nálunk is mi igazodunk hozzá inkább és nem ő hozzánk.
2010. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha megeszi nélküle, akkor nem szükséges. ha szeretnéd szoktatni arra, hogy lassan megszokja az ízeket, hogy később abból ehessen, amiket magatoknak főzöl, akkor sózd picit nyugodtan.

én sózok minimálisan szinte a kezdetektől, azért szinte, mert először bepróbálok mindent natúran, és csak utána ízesítek.

2010. nov. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!