Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tortenik olyankor ha a...

Mi tortenik olyankor ha a baba 2 meres kozott egyetlen grammot sem hizik?

Figyelt kérdés

Tudom van olyan, hogy lelassul a hizas vagy nagyon keveset hizik, de mi van akkor ha egyaltalan nem hizik semmit 2 meres kozott.

2 hetente kell mar jarnunk mert nem hizik a lanyom.Kicsit felek attol, hogy nehogy azt gondolja a vedono, hogy nem kap eleget enni.

Mar bebietelt is kapott, pedig nagyon nem akartam adni csak a sajat foztomet, de abbol sem eszik tobbet.

Nem azt akarom, hogy dagi legyen csak legalabb 10-20 grammot hizzon 2 meres kozott!!

Mit tehetek?

9 honapos kislany


2010. nov. 4. 14:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ez baromság. Kisfiam az elmúlt 3 hónapban szinte semmit nem hízott, csak nőtt, és lemozog mindent. Miért kellene 9 hónaposan, ha már 11 kg, még mindig híznia??? Ha így haladnak, 10 évesen lenne 50 kg. Ez lenne a normális? Ne hallgass a védőnőre, és szerintem tényleg felejtsd el. Nem kötelező járni hozzá...
2010. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Bocs, elgépeltem, szóval 5 évesen lenne 50 kiló, ha így haladna.
2010. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

első v. vagyok.


ez egy béna béla - védőnő - azért csinálna tüpárnát a gyerekből mert nem hizott...


amúgy tök jó méretei vannak.


a kislányom két évesen 12,5 kg és 86 cm egy kilóval volt kevesebb születésekor mint a tied... szóval ne vedd fel azt amit mond.

2010. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a védőnővel.Ha a baba nem hízik biztosan lemozogja.Az ha 9 hónapos kislány 11kg az nem kevés ám.Az é lányom 15 hós korába volt ennyi kg.
2010. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Igazabol nem paraztam volna erre a dologra ra, ha nem ulteti a bogarat a fulembe.

Tudom, hogy hatalmas baba.Rengeteget mozog kicsit tobbet is mint egy atlag gyerek (ez talan nalunk csaladi vonas...meg 39 hetes terhesen futottam).

Imad enni (latszik is a 11 kilobol:)) es jo kedvu baba.

Csak a vedono kijelentese miatt kezdtem aggodni.

2010. nov. 4. 14:44
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az én kisfiam nemsokára 2 éves lesz, s nincs 11 kiló, és most lett 82 cm! Sosem dorgált sem az orvos, sem a védőnő, mert tökéletes kisfiam van. Kiváló mozgású, értelmes, okos kisfiú! Egyszerűen ekkora!


A te védőnődet nagy ívben elkerülném! Mit akar, hogy 1 évesen 13 kilós legyen a gyermeked?

A gyermek születési súlyának a 3x-nak kell lennie 1 éves korban, de ez sem szabály. Van, aki elér azt a súlyt, van, aki nem és kész!


Nyugodj meg, nagy gyermeke van, nagyon szép súllyal, ha kiegyensúlyozott, akkor csak magad idegesíted a védőnővel! Mondd neki, hogy úgy csinálsz mindent, ahogy ő mondja, akkor megnyugszik. Egyébként pedig ne változtass semmin!

2010. nov. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

En nem azon parazok, hogy nem hizik, hanem, hogy mik azok a lepesek amiket ilyenkor tehet/tenni akar?

Az nem erdekel ha bejelentes nelkul jon latogatoba, mert nem erdekel!!Jojjon ha neki igy jo, mert tudom, hogy rend es tisztasag van (persze ha gyarak jatszik a jatekai a foldon vannak, meg amerre eppen elcsipeli magaval).Nem allunk rosszul anyagilag(nem vagyunk miliomosak, de nem panaszkodhatok), igy azt sem mondhatja, hogy nem kap eleget enni, mert nincs ravalo....Inkabb attol felek, nehogy tuparnat csinaljon a gyerekembol (ahogy az egyik kedves valaszolo is irta), azert, mert 1-1.5 honapja nem hizik.

2010. nov. 4. 14:57
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem kötelezhet arra, hogy vidd el vizsgálatokra! Arra beutalót gyermekorvos adhat!

Nem hiszem, hogy bármilyen lépést tenne a védőnő! Ugyan mit tudna tenni, gondolj bele? Körberöhögné mindenki, ha bármit is csinálna! Csak azért, mert 1 hónapig nem úgy hízott, mint kellett volna!

Nem tudom, az elmúlt időszakban volt-e beteg a babád, mennyire viseli meg a fogzás, ugyanis ezek nagyon sokban befolyásolják a hízást. Ezen felül milyen a mozgáskultúrája, kúszik, mászik, esetleg lépeget már? A mozgásfejlődés miatt is lelassulhat, sőt szinte stagnálhat a súlya!

2010. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Tehat nem tehet semmit, csak javasolhatja.

Akkor nemizgulok :)

A dokink a kotelezo oltasokon kivul meg nem latta a lanyomat.

Kopp-kopp meg nem volt beteg.

Mostanaban az alvasaval vannak gondok (az ora szam meg van, csak rossz idoben..nappal alszik ejjel meg jatszani akar)

Epp a felallast gyakorolja, csak nehez a popsi es nem tudja meg megemelni rendesen :D

2010. nov. 4. 15:14
 20/21 anonim ***** válasza:
2.vagyok. akkor én mit szóljak, hogy 18 hónaposan sincs annyi, mint a te 9 hónaposod! 7,5 kg volt ennyi idősen! És soha nem szólt a védőnő emiatt, sőt! Még ő biztatott, hogy belefér az átlagba! Te jó ég, ez a védőnő valóban nincs képben...
2010. nov. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!