Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ment, a napi 2 alvásról...

Hogy ment, a napi 2 alvásról való áttérés 1 alvásra?

Figyelt kérdés
A 11,5 hós babám pár napja kezdte el, hogy délelőtt nem akar aludni. Reggel 6kor kell kb 6 óra múlva kidől, bárhol vagyunk, vagy itthon bármit csinálunk, de semmi jelét nem mutatja hogy álmos. Ezért valamikor csúszik a tízórai vagy ebéd. És mivel reggel elég korán kell csak max este 7ig bírja, akkor megint kidől. Kb az egy alvása 1,5-max 2 óra. Mennyi időbe telik míg teljesen átál az egy alvásra? Tudtok valamit javasolni, hogy mit csináljak hogy reggel ne ébredjen olyan korán? Mert gondolom akkor az esti alvás is eltolódik majd. Vagy megoldódik ez magától, csak idő kell? a válaszokat előre is köszönöm.
2010. nov. 6. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk elég könnyen ment, mert a napi kétszeri alvás neki sok volt. Mindig csak 20 perceket aludt. 8 hónapos kora óta csak egyszer alszik (déltől 2-ig, vagy még tovább) napközben.

Utána este 8-tól reggel 7-ig alszik. Azóta ébredés nélkül alszik egész éjszaka, azelőtt 2szer is felkelt!

2010. nov. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

valamit lehet trükközni, de alapvetően sztem ki kell várni, amíg beáll magától. nálunk amúgy elég lassan ment a teljes átállás, 12,5 hónapos volt, amikor elkezdett változni a napirend, és 3,5 hónapba telt, amíg átállt a fix egyszeri alvásra. ezen időszak alatt általában egyik nap 1x, másik nap 2x aludt. ha csak 1x aludt, délutánra iszonyú nyűgös lett, ha viszont 2x, este nem lehetett lelőni. a vége felé egyre többször aludt már csak 1x, aztán úgy maradt. :)

de szerintem a mi esetünk extrém hosszú volt, általában rövidebb idő kell hozzá.

22 hónapos kislány anyukája

2010. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 14 hónapos,de még kétszer alszik.7-kor kel és 10 órakor már muszáj aludnia.Mi is megpróbáltuk egy alvásra áttérni,nem sok sikerrel,mert akkor meg egész nap nyügös volt.Ugyhogy még egy ideig kétszer alszunk.
2010. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nálunk is úgy volt,hogy megvártam amíg a szervezete rá áll a napi egy alvásra.fáradt volt,de sok türelemmel átvészeltük.
2010. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

11 hónaposan, egyik napról a másikra.

Nem akart délelőtt aludni, 11 körül beájult, én meg minden nap toltam kicsivel az alvást 13 órára. Azóta minden nap 12-kor ebéd, 13 órakor szunya. És gondolkodás nélkül megy aludni. :)

Reggel ébredjen, amikor jól esik, majd ő tudja mikor akar napközben aludni. Szépen, fokozatosan helyre kerülnek a dolgok. Ha hagyod, magának kialakítja, Te csak a rendszerességre figyelj!

Kitartás, sok sikert! :)

2010. nov. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!