Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a délelőtti (10 órai)...

Ha a délelőtti (10 órai) evést már kiváltottuk gyümölccsel, akkor mikor kezdhetem el kiváltani az uzsonnát is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 hónapos, 5 napos a kisfiam. 6 hetes kora óta tápszeres, mert akkor teljesen elapadt a tejem.

Mivel tápszeres, 3 és fél hónaposan kóstoltuk meg először a gyümileveket (almalé, őszilé, meggylé), mikor betöltötte a 4. hónapot, már almapépet csináltam neki tízóraira.

4 nap alatt kiváltottunk egy étkezést kb. 130 ml almapéppel, nagyon szereti a kisfiam, szerencsére a székletére egyáltalán nem volt ez hatással, normálisan kakil naponta egyszer-kétszer.


Úgy tervezem, hogy jövő héttől őszibarack pürét adok neki (fagyasztottam le nyáron belőle), majd két hét múlva megkóstolnánk a tejpépet.


A kisfiam nagyon nyitott az új ízekre, jól csinálom így a hozzátáplálást?


2010. nov. 6. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:
várj egy hetet, ne boruljon fel egyből a tápanyagbevitelje, és utána meget a délutáni kiváltása is. Nem szebed hirtelen felboritani a dolgokat, mert azért minden uj ételt másképp hasznosit a szervezet, nehogy ne kapjon elég tápanyagot szegény. 1 hét sztem.
2010. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Oké, akkor várok még vele, még ha ilyen gyorsan is ment az első étkezés kiváltása.

2010. nov. 6. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!