Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy szobában alszik velünk...

Ha egy szobában alszik velünk a babánk, kell neki légzésfigyelőt venni?

Figyelt kérdés
2008. jan. 10. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját megnyugtatásom miatt, tuti, hogy vennék! :)) Kérdezd meg a védőnőt.
2008. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy felébredne az ember arra, ha nem lélegzik a baba, mivel azt nem hallod álmodban (hacsak nem horkol :-)

Én használtam légzésfigyelőt, és nagyon hasznos! Nem olcsó, de ha meg tudjátok venni, érdemes egyet beszerezni.

2008. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok pénzetek van, vegyetek. De szerintem fölösleges, csak ha a kórházban mondják, hogy van rá eshetőség, hogy szükség van rá.
2008. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem veszek.Édeasapám mondta,h annakidején ő is olyan ébren aludt,és minden kis nyikkanásra felébredt.Sokszor előbb,mint édesanyám.

Neked kell érezni,h szükséges-e!Ezt mi nem mondhatjuk meg.Ha te ettől nyugodtabban fogsz aludni,akkor vegyél.

2008. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak, akik szerint felesleges:

Nemrég történt a közvetlen környezetemben egy eset: a baba egészségesen született. Időre, természetes, komplikációktól mentes szüléssel. Semmi baja nem volt, időben hazamentek a kórházból. Egyik este anyuka lerakta aludni a 10 hetes babáját. Később egyszer ránézett. A baba nem lélegzett. Felkapta, öltözködés nélkül magához szorítva rohantak a kocsihoz, majd a kórházba. Megmentették, az orvos szerint nem sokkal azelőtt történt a baj, hogy észrevették és az volt a szerencséje, hogy magához szorítva szaladtak, mert így akaratlanul is folyamatosan nyomogatta a kicsi mellkasát. A kórházból az orvos már csak azután engedte el őket, hogy apuka bevitte a légzésfigyelőt.

Itt egy egészségesen született babáról van szó, aki ezt leszámítva azóta is egészséges. A bölcsőhalál pont attól veszélyes, hogy váratlanul, egészséges babákkal történik, minden előzmény nélkül. A pici nyikkra, vagy mozdulatra fel lehet ébredni, de arra, hogy csendesen egyszercsak nem vesz levegőt, sajnos nem.

Nekem van légzésfigyelőm. Ha sosem veszem hasznát, akkor jó. Lehet mondani, hogy felesleges, engem nem érdekel.

2008. jan. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha nekem babám lesz, én biztosan fogok neki venni egyet, hiszen - mint ahogy mondják - az ördög nem alszik. Mi viszont igen, és nem valószínű, hogy bárki is őrízné a baba álmát éjjel-nappal. Az meg külön jó, ha sosem kapcsol be, és erre "dobom ki" a pénzt, nem pedig marhaságokra. (Mégiscsak a gyerekedre költöd) És ha már nem kell használni, el is lehet adni. Én jó ötletnek tartom a légzésfigyelőt, megkönnyíti a mindennapokat, és sok felesleges aggódástól megszabadít bennünket.
2008. jan. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!